| LeX_6839 a întrebat:

Salut tuturor! Vreau sa imi iau si eu o chitara acustica, dar am o problema...sunt stangaci. Daca imi iau o chitara pentru dreptaci este vreo problema. vreau sa spun ca se aude naspa sau cv de genu. Sau dati-mi un site cu chitari pentru stangaci...mersi mult! Funda + Vot

Răspuns Câştigător
| SmartLier a răspuns:

Daca esti stangaci inseamna iti sunt dezvoltate amandoua parti ale creierului. Si eu sunt stangace dar am invatat sa scriu si cu dreapta si cred ca si tu poti sa inveti sa canti la chitara cu dreapta tongue