| Skizzy1Jay a întrebat:

Un amic de-al meu doreste sa il invat sa cante la chitara, problema este ca melodii mai usoare nu imi mai vin in minte iar el nu reuseste sa cante ce stiu eu, este la inceput...sa fie cat mai simple funda pentru 2-3 melodii mai usoare dar si misto
Mersiwinking

Răspuns Câştigător
| andreushk a răspuns:

Pai... si eu sunt la cursuri de chitara la inceput. si am niste melodii foarte simple. de exemplu : two string plka : sol mi sol mi | fa fa fa | fa mi re re| mi mi mi | sol mi sol mi | fa fa fa re | mi mi re re | do do do
sau
more : mi mi fa mi | sol sol sol mi | fa fa fa sol fa | mi fa sol fa | mi mi fa mi | sol sol sol mi | fa fa sol fa | mi sol mi mi |
happy sper sa te ajute