| DamaryRocha a întrebat:

Va rog extrem de mult sa imi dati si mie trupe romanesti de black metal, death metal, deathcore. Ce vreti voi! Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Cap de Craniu, Spiritual Ravishment, Korruption Sincarnate, Truda, Negură Bunget, Nocturn, Bucovina, Aabsynthum, Avatar, Protest, Nexus, Implant Pentru Refuz, Necroville, Taine, Cadavrul, Marţolea, Ordinul Negru, Argus Megere, Nocturnal Invocation...etc.

2 răspunsuri:
| Elena898989 a răspuns:

Probabil că ai auzit de trupele pe care le voi menţiona, dacă nu, musai să le asculţi.

Mi se par cei mai buni de pe piaţa românească: NEGURĂ BUNGET, death metal de calitate, cu nişte versuri extraordinare, oarecum criptice.

Trooper-nebunie curată, baieţii fac treabă bună, dacă ai ocazia să-i vezi live, nu-i rata, din câte ştiu au început turneul prin ţară de prin martie.

Bucovina- are ceva aparte trupa asta, ascult-o că merită.

Mno, mai sunt multe altele dar cele trei sunt preferatele mele.

| bL00dYGirl a răspuns:

The MOOod... e mai mult hardcore dar ii ok zic euwinking