| LastJigsaw95 a întrebat:

vin cu o intrebare! Stiti cumva niste trupe de Symphonic Metal(gen Nightwish, Epica, sau Kamelot)? raspundeti va rog.

3 răspunsuri:
| Wolfsz a răspuns:

Buna. Eu zic, din cele care sunt mai cunoscute si mai "ascultabile" la inceput, After Forever, Stratovarius, Rhapsody of Fire, Lake of Tears, Dark Moor, Haggard, Amberian Dawn, Flowing Tears, Atargatis. Acum ceva timp tin minte ca ascultam Orphanage, dar pe langa faptul ca s-au despartit, sunt o trupa care nu prea place tuturor. Aaa, si sa nu-i uitam pe romanii nostri de la Magica. happy

| PrivateGod a răspuns:

O da, Nightwish rulles la Symphonic, anyway incearca si:
# Apocalyptica
# Lacrimosa
# Epica
# Therion
# Tarja Turunen
# Within Temptation
# Opera IX
Sa ai o seara placuta, dear >big grin

| metallica666 a răspuns:

Epica, Avantasia, Battlelore, Haggard, Visions Of Atlantis, Kells, UnSun, Angtoria, Imperia, Katra and others

Think different, think metal...\m/