| TheIceFury a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc de cantat la chitara electrica, imi puteti recomanda va rog niste seturi mai ieftine pentru incepatori cu toate accesoriile pentru inceput? Nu am mai cantat niciodata la chitara.
Eu m-am gandit la astea:

http://www.fly-music.ro/......-1-sb.html

si

http://www.fly-music.ro/......trica.html

1 răspuns:
| syd a răspuns:

Sa fiu sincer la banii aia nu ti-as recomanda sa iti iei chitara electrica. Parerea mea este ca ar fi mai OK sa iti iei o acustica. In primul rand este mai buna pentru incepatori, iar in al doilea rand poti sa iei una decenta in acel buget. Din pacate nu sunt de prea buna calitate acele "seturi" cu electrice. Am un prieten care si-a cumparat un astfel de set la 1000 de lei si era groaznic, sincer. Nu vreau sa te descurajez, dar daca vrei ceva de calitate, care sa sune bine si care sa reziste in timp, trebuie sa strangi mult mai multi bani. Asta daca vorbim despre electrica. Acustice bune sunt si pe la 500-600 de lei, doar ca e posibil sa fi nevoit sa le duci la un lutier sau cineva care se pricepe daca cumva iti cumperi una si o primesti cu eventuale defecte de fabricatie.