| XsooWhat a întrebat:

Salutt..Despre ce e vorba in melodia LaLaLa-Naughty Boy
?

Răspuns Câştigător
| Groza_Mihai_1990 a răspuns:

Videoclipul este filmat în Bolivia și are destul de multă duritate în mesaj: se vorbește prin gesturi despre sacrificarea vieții unui băiat nevinovat.
Viața lui urmează a fi curmată ca urmare a credinței populare boliviene conform căreia minerii trebuie să aducă o jertfă spiritului malefic El Tio, pentru a fi astfel ocrotiți în mine...
Sursa: http://doctorfmromania.blogspot.ro/......la-la.html

3 răspunsuri:
| EleSimoo a răspuns:

Asta ar fi traducerea (aproximatix) a refrenului:

Imi acopar urechile cand vorbesti (I'm covering my ears like a kid)
Atunci cand cuvintele tale nu inseamna nimic (When your words mean nothing)
eu fac la la la ( I go la la la)
Cobor volumul atunci cand vorbesti (I'm turning off the volume when you speak)
Caci daca inima mea nu iti poate opri vocea (Cause if my heart can't stop it,)
Gasesc o modalitate sa o blochez, fac la la la (I find a way to block it I go)

| EleSimoo a răspuns:

CORECTEZ: Imi acopar urechile ca un copil* (asa era de fapt primul vers)

| Groza_Mihai_1990 a răspuns:

mesaj: se vorbește prin gesturi despre sacrificarea vieții unui băiat nevinovat.
Viața lui urmează a fi curmată ca urmare a credinței populare boliviene conform căreia minerii trebuie să aducă o jertfă spiritului malefic El Tio, pentru a fi astfel ocrotiți în mine...