| Golyat18 a întrebat:

Satut TPU imi recomandati niste trupe metal care urla foarte tare?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Vrei doar scream-uri, growl-uri, etc. care sa sune doar foarte tare si continuu, sau scream-uri misto din melodii arhi-cunoscute?

Pentru prima varianta ar fi Coma, Bucovina (romanesti), Azaghal, HellSpell, Psychonaut 4, Motionless in White, Napalm Death, Opeth, Slipknot, Meshuggah, Venom, etc.
Poti arunca un ochi si pe aici:
http://www.rockstadtextremefest.ro/index.php/en/trupe-line-up

Daca e varianta cealalta atunci ar fi trupe legendare precum Dio, Black Sabbath, Iron Maiden, Deep Purple, Metallica, Motorhead, Megadeth, Ensiferum, Pantera, Rainbow.

1 răspuns:
| TheTrooper1 a răspuns:

Lamb Of God, Slipknot, Machine Head, Goodbye To Gravity.