| AXL_3875 a întrebat:

Serios, chiar am ajuns ca toti sa ascultam lady gaga si justin bieber? Mai avem rockeri pe aici? Rog o parere despre ce credeti voi, si as spera sa mai gasesc cativa oameni care chiar cred in muzica ascultata acum putin timp.

Multumesc. -.-"

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Serios, nu... E o faza, o sa le treaca...Nirvana, Deep Purple, Aerosmith, Guns'n'Roses, Metallica, etc

| dydy1 a răspuns:

De la noi cea mai de cacao e inna, ca parte masculina puyalaughing.
eu ma axez pe marilyn manson, bless the fall, good charlotte

| totmike a răspuns:

Salut, mda cunosc sentimentu...singur printre straini...

| AXL_3875 explică:

Bine ca mai gasesc ceva rockeri p'aici.

| TeoPT a răspuns:

Eu ascult rock.
Ma enerveaza faptul ca toti ajung artisti de milioane si ei nu stiu pe ce lume traiesc, si toata lumea pune botul la melodiile facute de ei, in 5 minute, in studio, fara sa stie sa cante la vreun instrument muzical, si zic ca "vaaai ce faina e mel si ce prosti sunt rockerii aia satanici care dau din cap" fara sa se gandeasca cat munceste un rocker pentru melodiile lui. Toata lumea pe aici "Hei TPU vreau mel asa noi si faine rau dar nu rock sau manele" Adica rock-ul e otrava si a ajuns sa fie pus langa manele de catre niste nimeni care nu stiu sa aprecieze o muzica adevarata? straight face Mi-e asa scarba de oamenii care gandesc asa.
Toti cred ca rock-ul e satanist, ca influenteaza negativ lumea, dar cum e cand 90% din copii si adolescenti sunt influentati de muzica lui Puya si ceilalti ca el sa se abata de la preocuparile normale si sa se afunde tot mai mult in viata de cartier? Care gen de muzica influenteaza mai mult? Rock-ul pur, cantat din suflet, aur curat sau Rap-ul comercial, facut pe calculator al lui Puya. Ganditi-va de doua ori.
Asta e, toata lumea dupa Justin Bieber si Miley Cyrus, altceva nu mai stie nimeni. Si stai sa vezi, ca, daca te iei de cineva cand ii spui ca Puya sau Grasu XXL sau Narcotic Sound sau alt din-asta e un rahat de artist, iti zice ca esti manelist. Eu acesti artisti minunati ii consider manelisti in alta forma, comentati cat vreti. Pentru ei nu exista decat prostia lor si prostia altora.
In concluzie, nici un rocker nu o sa stea sa ii explice unui distrus ca asta ce e ala rock si la ce e bun. Pur si simplu, sa ii lasam in pace, sa faca ce vor ei. Bafta si rock on!

| monykue a răspuns:

Da sa stii ca mai sunt rockeri pe lumea asta (din fericire) eu ascult trupe gen evanescence nightwish within temptation rammstein metallica cradle of filth slipknot si multe altele si e chiar pacat ca nimeni nu vrea sa stea sa asculte rock adica dk ii zici cuiva ca asculti rock se uita la tine de parca ai fii cine stie ce nebun cand de fapt ei sunt toti niste bosketari cu muzica aia terminata pe care o asculta adica rockul nu e singurul gen de muz ca lumea dar toti bosketarii aculta numai manele si pe toti cei care s-au lansat in ultima vreme adica pusti care nu stiu nimic despre muzica

| sweettyyyy a răspuns:

Pe mine chiar deloc nu ma deranjeaza sa ascult pe Justin Biebe!
Da pe Gaga nici nO ascUlt pe nebuna aia.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1mjlM_RnsVE
ask mel asta:X:X:Xii zooperba:X:X:X:*:*:*

| HepiBăluuns a răspuns:

Sincer II URASC. DA-I INCOLO.la mine la scoala toate proastele il iubesc pe unu dintra 7 a care seamana cu biberon.MA DISPERA DE VIATA COPCHILU.are si el voce acum.nu vezi ca toti tontii si toate paparudele se apuca de cantat? gen Fernando din Caransebes, Simona Sensual, Conect-r, Sexy braileanca.doamne,Romania trezeste-te! chiar nu vede nimieni? de asta se iau toti de romani in alte tari si cand aud de cuvantu asta se gandesc la rromi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, avem[putini da' buni]. eu ascult metallica, bon jovi, aerosmith, ozzy, acdc, nirvana...

Răspuns utilizator avertizat
| ArcAnna a răspuns:

Ascult Dio - Holy diver mai mult
in rest ieri o luasem razna cand ascultam Enslavement of beauty