| Gass93sv a întrebat:

Spuneti-mi va rog un soft de facut muzica. mai exact cel cu care fac melodiile solistii gen doddy, puya etc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Sunt multe DAW-uri(acel "soft" cum il numesti tu), iti dau cateva exemple, Logix Pro IX/X(este doar pentru Mac), Ableton Live 9(este destul de greu de invatat,are o interfata mai complicata decat restul, parerea mea), Cubase(seamana putin cu Logic)iar cel mai usor de folosit si invatat(in opinia mea, pentru ca il si folosesc)mi se pare Fl Studio. Oricum, nu conteaza chiar asa mult ce DAW folosesti...conteaza cat de creativ esti si sa inveti sa folosesti pluginurile pentru ca tu cu ele produci sunetele.
Uite o serie de tutoriale pentru Fl:
in romana: www.youtube.com/watch?v=Tgsr0FEUDUM
in engleza: www.youtube.com/watch?v=qPxIk-nJvT0
Pace!