| tputputpu123 a întrebat:

Stau si ma intreb...

Stau si ma intreb...ce are Justin Biber asa special? Sunt milioane de melodii mai bune ca ale lui (nu vreau sa-i critic talentul, ai degraba stilul si producatorii pe care i-a ales) sunt miliaone de baieti la fel, sau mult mai buni ca el. Deci ce are asa de special? Nici regii muzicii nu sunt atat de vezionati. Pot sa presupun ca cei din generatia adevaratilor sunt vechi, si mna, fanii lor nu sunt adepti ai internetului, dar Lady Gaga? Mie, personal nu imi place persoana ei. Se foloseste de multe ca sa fie mereu in centrul atentiei, nu de voce, desi are o voce buna.
Vreau doar niste pareri, si de la fani, si de la oamenii care nu-l suporta. Ce are atat de special? Charm-ul singur nu e, pentru ca n-are.

14 răspunsuri:
| itscloudyoutside a răspuns:

Ai 100% dreptate. Şi ca să îţi şi răspund la întrebare, nu au nimic special. Faza e că la televizor, radio, pe internet, etc. sunt promovate doar câcaturi, iar oamenii au început să asculte (şi să vizioneze) doar ce li se bagă pe gât, şi să creadă că Justin Bieber şi alţii ca ei sunt adevărate talente.

| CautNume a răspuns:

"nu vreau sa-i critic talentul"
Stai putin, gay-ul acela penibil ce "canta" niste jeguri are talent?!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna dintre cele două femei menţionate de tine nu au ceva special. Au doar norocul de a prinde o generaţie unde nu mai există valori şi unde oamenii refuză să mai gândească ce este bun şi ce e rău, ascultând tot ceea ce le îndrugă alţii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru tputputpu123):

Există, dar cum spune cineva mai sus, doar ăştia sunt promovaţi în prostie. Degeaba reuşesc unii să scoată melodii cât de cât bune pentru aceste vremuri, degeaba apar Adele, Lana Del Rey şi impresionează prin talentul lor, pentru că tot gaga, bieber, direction, minaj, rihanna sau alte rahaturi din astea vor fi promovate de către mass-media. Şi cum generaţia actuală crede tot ce i se spune, mass-media poate controla cu uşurinţă mintea fiecărui cititor.

Răspuns utilizator avertizat
| Neberius13 a răspuns:

Nu are nimic special, intrebarea adevarata e '' ce nu e in regula cu oamenii din ziua de azi ''... Si da, muzica veche e mai buna in general incepand cu The Beatles, Ozzy Osbourne, John Lennon pana la trupe aparute mai recent prin anii 80 chiar 90 cum ar fi Green Day, Helloween, Gamma Ray desii imi plac si trupe mai noi nu pot nega ca nu se mai face muzica de calitate, dar nu cum se facea pe vremuri
Cu placere

| dennixtreme a răspuns (pentru Neberius13):

Exact, nu se mai face muzica cum se facea pe vremuri. Adica cine e Mozart asta de vine si se crede el mare artist. Auzi la el, in 35 de ani scoate 40 de simfonii, pai muzica adevarata nu se scoate pe banda rulanta. Nu mai asculta nimeni muzica veche ca Bach sau Vivaldi. Beethoven ala pe la inceput imi placea de el, dar mai pe la sfarsitul carierei s-a cam prostit, adica ce naiba e simfonia a 9-a, el macar a ascultat-o inainte sa o scoata? Baroque 4ever \m/
Nu prea stiu ce sa mai zic... n-ai ce sa faci cu copiii din ziua de azi, majoritatea nici macar n-au apucat vremea cand Bach canta in biserica, alea da vremuri.

Răspuns utilizator avertizat
| nmlnmlnmlooo a răspuns:

J.B ciar n-are nimic special nu le inteleg pe acele fete care si-ar vinde casa pentru un bilet la concertul lui. Cat despre Lady Gaga oamenii sunt atrasi de vestimentatia ei nu de ceea ce canta.

| alei a răspuns:

Mie nu-mi place jastin biber imi place hip hopul cum ar fi puya eli grasu xxl sisu b.u.g mafi paraziti si sa compun eu piese si am doar 9 ani