| Chillcs a întrebat:

Stie cineva vreo formatie care face muzica asemanatoare cu cea a celor de la Led Zeppelin?

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Deep Purple, au piese care se aseamana cu cele de la Led Zeppelin.

Sau ceva romanesc chiar:

http://www.youtube.com/watch?v=VWzu12BHXzE&feature=player_embedded

2 răspunsuri:
| GusWaters a răspuns:

Da,formatiile de rock clasic si precursoare ale heavy metal-ului,mai sunt si cateva de hard rock asemanatoare ca stil:

Black Sabbath,Deep Purple,The Who,Boston,Queen,Boston,Genesis,The Rolling Stones,The Beatles(partial),Yardbirds,Eric Clapton(artist solo),Pink Floyd,King Crimson(partial), Emerson, Lake & Palmer(partial).

| BraveNewWorld a răspuns:

Incearca Pink Floyd