| GhostBehindTheDoor a întrebat:

Stiti trupe rock din Germania? Exceptie Rammstein si Oomph....si Tokio Hotel straight face? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Scorpions
Helloween
Gamma Ray
Crematory
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Crema trash-ului european si crema power metal-ului sunt din Germania.Adica Sodom, Kreator si Destruction.La power metal, sunt Gamma Ray, Helloween, Avantasia, Edguy, Blind Guardian.Mai sunt si Scorpions si o trupa cu numele format din trei litere, al carei nume imi scapa, la fel de veche precum Scorpions. Daca imi aduc aminte, te anunt.

LE : Mi-am adus aminte,U.D.O. ii zice trupei,iar solistul a mai cantat si in Accept,alta trupa germana, Accept fiind heavy metal.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Sodom
Kreator
Blind Guardian
Nachtblut
Scorpions
Destruction

| Aneurysm a răspuns:

Silbermond, Scorpions şi Helloween.