| Red2guy2red a întrebat:

Sunt AC/DC sataniști? Intreb asta pentru că am văzut în melodiile lor și și versurile lor referiri la iad iar la o poza cu membrii trupei cel care canta purta o șapcă pe care erau niște coarne.

3 răspunsuri:
| Anonim4505800000 a răspuns:

Ce întrebare e asta în 2024? Știi măcar ce înseamnă "satanismul"?
Ai auzit de figuri de stil și imagini artistice? Exact asta folosesc AC/DC în piesele lor. Totul e simbolic. Până și satanismul modern e simbolic, dar tu n-ai de unde să știi din moment ce întrebi o asemenea abominație. Ai măcar vârstă de votare?

| Dragosdoar a răspuns (pentru Anonim4505800000):

Pai poate e dintr-o familie religiosa si trateaza muzica cu foarte multa seriozitate. Bine, mentalitatea nostra la romanii e bizara daca e sa ma Intrebi pe mine, pentru ca muzica pacatoasa o sa fie mereu rock/metalu, alte genuri precum rapul/hip hopul /manele astea conteaza putin spre deloc cu toate ca stim bine ce versuri sfinte sunt si In genurile astea

| Anonim4505800000 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Înțeleg și nu înțeleg. Adică AC/DC e formație din anii '70, lasă-mă dracu, vii și întrebi în 2024 chestia asta după ce zeci de ani de zile s-a comentat pe baza acestui subiect și nu s-a ajuns oricum la niciun consens? Oamenii cred în rock 'n'roll și asta și fac de ani de zile. N-au nicio treabă cu religia. A crede că AC/DC sunt sataniști este ca și cum ai crede că actorii din Hellboy ar fi, sau cei din serialul Lucifer. Răspunsul la toate întrebările astea nu este decât unul singur, iar acela este categoric NU! E dubioasă mentalitatea românilor, într-adevăr, dar există destui stricați de-ăștia și prin alte țări.