| Fritz18 a întrebat:

Sunteti pro sau anti manele? va rog sa argumentati..eu unul sunt anti orice inseamna asa zisa "cultura" manelistica

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Anti, pentru ca promoveaza cultura lor, nu neaparat a rromilor, ci a manelistilor. Nu stiu versuri, dar se stie despre ce e vorba: bautura, femei, bani, dusmani. Etalarea bogatiilor creeaza o impresie falsa, faptul ca banii sunt mai importanti decat orice, inclusiv scoala (astia micii sunt usor de influentat) si ca dusmanii iti dau valoare [rolling on the floor], asa ca trebuie sa provoci lumea sa te dusmaneasca, doar ca in realitate nu esti doar tu, cateva dansatoare si cameramanul, rezultatul il vezi la stirile de la ora 5.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CautNume a răspuns:

Contra.Sunt niste jeguri cu versuri stupide.Acum toti manelistii inculti si analfabeti o sa sara si-o sa spuna ca "nu exista petrecere fara manele si ca cei ce zic ca nu asculta mint"...

| Pitiicaa a răspuns:

Eu sunt anti manele...Nu-mi plac deloc pentru ca canta niste prosti si pur si simplu nu-mi place.

| FreshBoyAlyn a răspuns:

Anti deoarece mai rau se jelesc decat canta.

| MonsterPassion a răspuns:

Eu ascult toate genurile pentru ca din fiecare exista cate o melodie frumoasa

| Love4Music a răspuns:

Anti
Promoveaza prostia si incultura

| Ironicnαme a răspuns:

Fiecare cu gusturile sale. http://www.youtube.com/watch?v=-QHDRHuQUAI