| Etro a întrebat:

Știe cineva cât se plateste daca vreau sa scot o piesa într-un studio? (ma refer sa fac o muzica într-un studio de muzica pop).
Sau ce șanse as avea sa ma sustina cineva?
Am voce care o pot ridica si sus, însă am nevoie sa ma ghideze cineva.
Astept răspunsuri ☺️

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se plateste, ca nu munceste nimeni pe gratis.
Ce ai tu nevoie este de un profesor de canto, care il poti gasi la un Club de Tineret, unde sunt case de canto si muzica.
Acolo o sa fii testata, sa se vada daca ai voce, daca ai talent, daca ai ureche muzicala si daca ai sanse sa ajungi vreodata cantareata.

| Etro explică (pentru Violleta2022):

In ce sens să am ureche muzicala?

| Furnicuta000 a răspuns:

Destul de mult costa, auzisem pe cineva ca a dat 10.000 euro dar nu stiu la ce studio a fost. Oricum e o suma in euro cu 4 cifre, asta e clar. Si nu trebuie sa ai voce ca sa scoti o piesa ca piesa poate fi lucrata pe calculator dar daca vrei sa fii cantareata trebuie sa ai voce, cantaretii in principiu din concerte isi fac banii.

| Robertrobert11111 a răspuns:

Te pot ajuta eu
Am studio de muzică