auran
| auran a întrebat:

Tocmai a fost pe HBO un film cu Edith Piaf - sunt fascinata de vocea ei (chiar nu mai ascultasem de mult)...cati dintre voi apreciaza muzica veche dar si vocile de aur?

http://www.youtube.com/watch?v=P4b8985k-4Q&feature=relat ed
http://www.youtube.com/watch?v=0pTr0zizDA8&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@ZAZUtotea: Nu uita Mylord.

Si mie imi place la nebunie muzica veche, dar eu am o scuza: sunt contemporana cu ea.laughing

14 răspunsuri:
auran
| auran explică:

Zazu mi-a fost greu sa aleg cele doua melodii date spre ascultare, as fi pus mai multe...merci
felicitari fetelor, nu multi sunt cei care apreciza si astfel de muzica...

auran
| auran explică:

Dara, nu prea am ascultat dar, imi place...merci

auran
| auran explică:

Ardnaxur1961 interesanta formatia dar, imi trebuie o anumita dispozitie (acum ascult Amarath)...
Zazu ne adaptam ca nu avem ce face iar unele chiar sunt bune...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiu de ce i se spune" muzica veche'', muzica buna nu se invecheste niciodata. Voci de aur, incerc sa-mi amintesc cateva : Edith Piaf, Patricia Kass, Mirelle Mathieu, Celine Dion, Charles Aznavour, Joe Dassin, France Gall, Adamo, Dalida, Al Bano, Jacques Brell, Julien Clerc, Luis Mariano, Adriano Celentano, Frank Sinatra, si altii de care nu imi amintesc acum...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

ZAZU, fi-meu are 20 de ani si asculta o muzica extraordinara, care m-a cucerit si pe mine. Iti recomand Nightwish. Asta, a propos de muzica moderna.

| Dara a răspuns:

Eu raman vesnic indragostita - de Edith Piaf. "La valse de l'amour" e preferata mea, desi toate melodiile artistei sunt superbe.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
http://www.youtube.com/watch?v=JzH48aXSBlE&feature=related

| pepenerosu a răspuns:

Aah. minunat! si eu am vazut filmul acela.tot pe HBO il tot dau.eu l-am vazut de 2 ori... e asa de trista viata ei.si ea tot trece peste toate si ajunge o cantareata unica si cu o voce de aur!:X

| girlxx21 a răspuns:

Eu apreciez muzica veche imi place vocea ei...am primit acum 2 ani cadou un album de 20 de cd-uri cu muzica veche printre care si cu Edith Piaf

| ALY_2447 a răspuns:

Scuzati-ma ca nu tin pasul doresc sa fiu sincera si va spun ca nu imi place sub nici o forma acest tip de muzica practic este muzica de pensionari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

non, je ne regrette rien si la vie en rose, cele care imi plac cel mai mult.http://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=rKgcKYTStMc&feature=fvw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auran-eu pe la 18 ani eram indragostita de cantecele ei, nu stiu cum am putut rezista tentatiei stilurilor de astazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auran, trebuie sa ma crezi ca m-am abtinut sa nu pun un link cu metallica sau cu apocalyptica, dar ma gandeam ca ies din temawinking eu ma refeream la lalaiala comerciala. pustanul care a castigat eurovision-ul anul asta imi place foarte mult.am niste gusturi mai ciudate si de aceea am sa o mentionez de yael naim, moshe ben ari(derech) si ayo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aly, m-ai facut sa rad.prefer sa fiu o pensionara care asculta Apocalyptica sau Edith Piaf si sa nu gust muzica celor de la o. zone sau cum naiba se numesc.

| andreea2011 a răspuns:

O ador! si muzica anilor 80, imi place o ascult in fiecare zi, chiar daca am doar 12 ani