| ninita a întrebat:

Unde a fost filmat videoclipul de la melodia Freedom-Dan Balan?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

In Croatia, orasul ****winking

2 răspunsuri:
| lumeamea a răspuns:

Dan Balan a filmat in urma cu doua luni videoclipul de promovare pentru singleul `Freedom`.
Filmarile s-au desfasurat in Franta, in regia lui Pavel Hoodyakov, care a colaborat cu majoritatea artistilor de top din Rusia.
Cantaretul a dat startul filmarilor in statiunea franceza Saint Tropez, unde a avut parte de adrenalina.
Pentru a fi in ton cu titlul melodiei, `Freedom` (`Libertate`), Dan Balan s-a vazut nevoit sa filmeze cadre destul de riscante.

Intrucat a exclus ajutorul cascadorilor si a vrut sa aiba clip a la James Bond, cantaretul si-a pus viata in primejdie, filmand cocotat pe un colt de stanca, fara a avea macar o plasa in caz de pericol.
Dan Balan nu a ezitat si a sarit in mare de pe stanca respectiva. Clipul Freedom va fi lansat in curand, pana atunci, puteti vedea cateva imagini de la filmari.