FlorinGrozea
| FlorinGrozea a întrebat:

Unde asculți muzică pe internet? Care sunt siteurile tale preferate?

Răspuns Câştigător
| cioco1tweety a răspuns:

Nu ma prea omor cu ascultatul melodiilor pe internet, dar atunci cand fac asta de obicei pe www.eok.ro sau youtube
Dar tu?

42 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Youtube, triluliluwinking

mariana
| mariana a răspuns:

Multumesc tuturor care au raspuns la aceasta intrebare, pentru ca asa am aflat si eu mai multe posibilitati de a asculta muzica si da a o inregistra si bine inteles ca aceste multumiri se adreseaza si lui Florin Grozea care a pus aceasta intrebare. Eu am ascultat muzica doar pe youtube pana in prezent si-mi place acest site, dar de acum in colo voi folosi si celelalte site-uri pe care le-am aflat din raspunsurilor userilor. Ganduri bune pentru toti si multa sanatate.

| Klara a răspuns:

Draga Florin, eu caut muzica pe www.imeem.com. Foarte bun site-ul. Pacat ca nu poti downloada.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Youtube.si atat mi-am facut un plylist si cand sunt la munca ii dau drumulhee hee

FlorinGrozea
| FlorinGrozea explică:

Eu am descoperit de curând SoundCloud - muzică la calitate de CD, de ascultat și descărcat. Vezi www.soundcloud.com/floringrozea

| conflict a răspuns:

Nu ascult muzica pe internet, iar ca site favorit :www.Neogen.ro!

| Shery a răspuns:

Pe youtube.
@juliano: nu stii cum poti asculta muzica pe youtube? il deschizi, cauti o melodie (sau mai multe si iti faci un playlist), il pui pe bara si faci orice altcevawinking

| raluca_2686 a răspuns:

Youtube, trilulilu, eok,

| LoveForShania a răspuns:

Ascult muzica pe mai multe situri, cele care se vad mai bine ecranul. Daca nu este toata melodia sau nu se vede bine pe un site, caut altul. De obicei pe www.youtube.com si www.trilulilu.ro.

| DMV a răspuns:

Youtube, trilulilu, metacafe

| JackieSue a răspuns:

pe www.fisierulmeu.ro...acolo ascult si descarc

by zu!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

ClassicandJazz.net, pentru ca mai auzi si un accent original, francez, si toate celelalte, pe care le-am postat de multe ori aici...

| julliano a răspuns:

Situri?!? La supararea sa umbli pana chiaunesti de pe un site pe altul cand exista Screamer Radio si ai toate miile de posturi din toata lumea pana si din Antarctica, frumos ordonate pe genuri, tari, etc si care program consuma si mici resurse atunci cand il rulezi. Nu mai ai nevoie nici de Winamp parca.
http://www.screamer-radio.com/download/
Try it... si mai e si Free!, cine nu il are mai vb dupa aia :)

| julliano a răspuns:

N-am inteles eu bine intrebarea?, ca vad ca majoritatea ascultati muzica si cu ochii happy Normal ca daca vizualizezi videoclipuri de muzica, sa te uiti pe Youtube, Trilu, etc Dar Florin cred ca intreba de ascultat muzica doar, cel putin asa reiese din intrebare. Ca altfel cine sta sa navigheze sau sa lucreze la PC cu situl de Youtube ruland aiurea doar ca fond muzical in spate la pagina/programul/activitatea pe care o avem?, pentru ca iti lucra compu prea naspa. daca ai un site de radio deschis, mai merge.

| julliano a răspuns:

Ha-ha. fratilor, daca tot insirati la situri nenumarate, macar intrati atunci pe
www.di.fm (Digitally Imported)
sau
www.sky.fm (tot impreuna sunt)
si va saaaatuuurati de muzica.
Astea doua sunt in topul siturilor de muzica si care si functioneaza non-stop ever. Astea le gasiti si in ScreamerRadio functionand intotdeauna. Acu fiecare cu placerea lui, eu doar v-am sfatuit ce e bine ca sa nu mai colindati prin atatea situri de radiouri, cand aici ai muzica de orice gen si varsta. Manele mai pe alocuri. :)

| julliano a răspuns:

Mda., am tras o concluzie de pe urma intrebarii asteia. A asculta si a viziona este sinonim. jeez

| julliano a răspuns:

@shery Eu stiu ce zici tu de QuickList, dar poti sa il pui si in mama lu bara de browser, ca tot resursele alea ti le ia, ca si cand ai viziona si clipul si nu stiu cate altceva mai poti face cand ti-e procesorul catre 100%, no intelegi tu scumpa? big grin

| Encore a răspuns:

Youtube.com

| eu_4161 a răspuns:

De obicei ascult muzica pe youtobe sau trilulilu ...Site-ul meu preferat.hm.Nu am un site preferat in care sa fie muzica, dar, imi place site-ul www.kyra.ro de poti cumpara haine, accesorii...Parfum...Etc.
Dar tu unde asculti muzica pe net,,,,, si care este site-ul tau preferat?
Dar

| just|breathe a răspuns:

Pai...in general pe youtube pentru ca acolo gasesc intotdeuna ce caut:Xchiar si mama asculta tot acolo muzica eihee hee.

| kh1ss a răspuns:

Radiozu.ro

| GreenSky a răspuns:

HiHo.ro

| adi_7507 a răspuns:

Imi place Songza pentru simplitate.

| leonet09 a răspuns:

Ascult muzica pe youtube

| mada. a răspuns:

Youtube:p

| biandraga a răspuns:

Youtube...big grin

| paramell a răspuns:

Www.livio.ro e super site-ul;)

| Crucified a răspuns:

YouTube.