| AdaIoana18 a întrebat:

Va plac melodiile in araba sau indiana? kiss

26 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Da. Sunt unele foarte frumoase.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

La 4-5 ani mi-au placut si mie pentru ca imi sunau "exotic". Acum vreau sa inteleg versurile si prefer rock/jazz cu diverse nuante. Folclorul arab are instrumente interesante si melodii inspirate, insa nici una pe care sa fi auzit-o din sursele obisnuite, iar cel indian imi aminteste prea mult de tigania de la noi.

| JeSa a răspuns:

Sensei.BRO----Andrei laughing
adiutza - fără să te supăr, nu îs genul meu, merci de înţelegeretongue...

| BaddieBae a răspuns:

Araba

| ing. a răspuns:

Buna. Da, imi plac.De ceva vreme urmaresc pe National Tv o telenovela indiana numita "A ta pentru totdeauna" si chiar imi plac melodiile indiene. Dar nici cele arabe nu sunt mai prejos!happy

| adi4ever a răspuns:

Buna. Imi plac amandoua dar mai frumoasa este cea Japoneza te calmeaza cand esti trist sau suparat.Iti zic sa asculti o data cand esti suparata sau ai ceva pe suflet muzica Japoneza de relaxare sa vezi cat de bine iti prindehappy

| hamsterx a răspuns:

In araba da happy

| Deea a răspuns:

In araba

| ßïą♫♥ .. a răspuns:

Le ador p'alea in arabalove struck. te puphappy

| Ana a răspuns:

Nu prea imi plac

| knnight a răspuns:

Da ambele sunt foarte frumoasesmugbig grin

| Alisa a răspuns:

In indiana, le iubesc. iubesc tot ce tine de India, de filmele indiene, de cultura lor, tot, tot love struck

| Ramina a răspuns:

Pai.cam niciuna. nu ascult genu asta de muzica.totusi prefer indiana laughing

| Gabry a răspuns:

Da, doar cele indiene.

| perceive a răspuns:

Hmmmm...nu am auzit niciodata in araba... dar in indiana, da! Si pot sa spun ca sunt minunate, mai ales cele din filme! Iti recomand melodiile din limba turca! Pe mine m-au vrajit. Incearca!

| symo_2617 a răspuns:

Indiana...sunt mai misto

| AdaIoana18 explică:

Eu prefer cel mai mult melodiile in araba, iar apoi si cele in indiana.

| AlecSSyA a răspuns:

Da imi plac ambele, dar foarte putin.

| gossipgirlxoxo a răspuns:

In arabawinking

| byiju a răspuns:

Da cele in araba, mai ales dansurile arabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bleah. Cel putin melodiile in araba... parca au un rahat in gura cind cinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuhee hee. Mai nou imi plac cele in chinezarolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiana.Imi plac mai mult cele machidonesti:Xlove strucklove struck

| BuBuLyNa a răspuns:

Indiana. E un film frumos de la 13. 00-15. 00 de luni-vineri pe kanal D.ma uit e foarte frumos. Tu ce melodii preferi?

| Linguritza a răspuns:

Indianawinking

| Matusha a răspuns:

In araba, mai ales melodiile cantate de Sarit Hadad. daca ai ocazia asculta-le, ca te linistesc.