| anonim_4396 a întrebat:

Văd prea multe întrebări gen : "vreau muzică nouă". De ce? De unde mania asta pentru muzică nouă? Adevărata muzică a murit de mult, puţine sunt excepţiile şi nepromovate, că doar nu-s cool, nu? Mi-e silă cum văd paţachine de genul Innei/Alexandrei Stan în topuri. De ce, dacă o melodie e mai veche, automat vă plictisiţi de ea şi nu mai vă pare frumoasă?

5 răspunsuri:
| Kesariona a răspuns:

Absolut adevarat. Deja m-am obosit de specimenele astea.

| Mockingbird a răspuns:

Mi se pare si normal sa se plictiseasca repede de melodiile de genu' Alexandrei Stan sau mai stiu eu care. In primul rand pentru ca NU au nici o valoare! Cu MUZICA ADEVARATA nu e asa! Deci nu ai cum sa te plictisesti de ea, odata ce iti transmite niste sentimente, iti aminteste de ceva, de un anumit moment sau pur si simplu iti ofera o stare de bine. Nu ca porcariile astea! Nu inteleg la ce vrei sa te astepti. Pentru asta sunt si facute, sa te stergi cu ele la... si sa le arunci la gunoi!

| InuIo a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Inainte era muzica mai buna si cum zici tu mie sila cand vad pe cate unu ca ajunge in topuri. Nici cele vechi nu sunt toate frumoase si mai este si cate una noua care suna bine dar majoritatea sunt proaste. Acuma toata lumea ajunge vedeta nu conteaza cat de prost canta si nici nu isi mai dau interesul pentru muzica. Iau si ei niste versuri de pe internet le mai modifica putin si gata...o piesa noua. M-am plictisit de prostiile astea.

| UbexFlo a răspuns:

Alexandra Stan a ajuns in topuri internationale si Inna la fel. Vrem muzica noua pentru ca in ziua de azi mereu vre, ceva nou.Ne plictisim de tot ce este vechi.
Cand mananci chip-suri cu marar, la un moment dat nu mai vrei, nu-ti mai plac, le incerci pe alea cu branza.

Asa si cu muzica.

Avansam in tehnologie deci clar vrem sa avansam in toate happy

| DomineRex a răspuns:

Eu ascult muzica veche (~100-600 de ani) si tot nu ma satur laughing.Eh muzica asta clasica e nemuritoare spre deosebire de cea moderna, dar oricum noi cica ne emancipam si nu mai suntem "cool" daca nu o ascultam pe gaga.Eu habar nu am ce melodii noi au mai iesit, ca toate is zgomote idioate care nu au pic de talent in ele, iar subiectul melodiilor este de-a dreptul cretin."Evolutia" asta...