| PianoForte a întrebat:

Veniti la recitalul de pian oferit de scoala PianoForte?

Recitalul se intituleaza "Povesti muzicale la pian cu oameni mici si mari" si este oferit de elevii scolii PianoForte, singura scoala axata exclusiv pe studiul pianului. Cu aceasta ocazie sarbatorim a cincea editie e avenimentului. Acesta va avea loc sambata, 11 decembrie 2010, orele 10.30, in sala Muzeului George Enescu din capitala. Intrarea este libera! Nu ramane decat sa ne intalnim cu elevii scolii PianoForte, alaturi de profesorii lor, care va asteapta cu drag sa le ascultati povestile muzicale la pian. :)

Imagini din cadrul recitalurilor anterioare veti gasi pe adresa:

http://www.lectiipian.ro/lectii-pian-demo.html

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Foarte generoasa aceasta invitatie. Felicitari organizatorilor si interpretilor.

1 răspuns:
| FaraNumeNuoah a răspuns:

Stii, eu stiu italiana pentru ca stau in Italia

pianoforte in romana inseamna :

piano: pian

forte: tare

va las pe voi sa va dati seamalaughingrolling on the floor

Pa, pa!