| madalinacrissata236 a întrebat:

Vreau sa cant frumos ce pot face ca sa cant frumos, deoarece cant urat?

Răspuns Câştigător
| eella98 a răspuns:

Dacă dorești foarte tare să cînți vei reuși, îți zic eu, trebuie doar să vrei. Trebuie să îți iei un profesor de canto care te va ajuta să îți dezvolți coardele vocale și cu încetul și cu muncă vei putea. Exemplu mă pot da pe mine, care nu aveam voce deloc la cîntat adică nu luam notele cum trebuie, nu mă puteam juca cu vocea dar îmi doream așa de tare, și am fost la un profesor de canto și am zis că da, din orice nimic poți face ceva măreț. happy Doar trebuie răbdare, muncă, straduință și v-a reuși totul. Nu la toți le este dat să aibă totul deodată, mai trebuie și muncă pentru rezultatele dorite, sau alții care au norocul cel mare vocea le este dat de la Dumnezeu. happy Baftă :*

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia lectii de canto. Daca ai si putin talent va iesi ceva.

| dryft3r a răspuns:

Nu prea poti face ceva. Nu ai voce. Poti lua mii de ore, daca nu ai putin talent.

| Yaesmin a răspuns:

Nu ai ce sa faci...inseamna ca nu ai voce.

| andrei1237 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii vocale.

| JAYBEE a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la profesorul de canto. Nici eu nu stiam ca am voce pana sa merg la lectiile luihappy

| MarianDanut a răspuns:

Să nu mai cânți, ar fi singura soluție.