| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin cantareata am vace stiu foarte bine sa dansez si sa cant, dar nu stiu cum pot deveni cantareata, avand in vedere ca am numai 12 ani, ajutati-ma daca puteti ( dau fundita pentru cel mai bun raspuns).

Răspuns Câştigător
| andreetgv a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa iei lectii de canto indiferent daca ai voce sau nu(concursuri, recitaluri, etc), apoi incearca sa te inscri la multe concursuri care te vor lansa iar daca vei castiga asigurate ca este un concurs cunoscut si da daca ai ocazia multe da interviuri. studiouri locale, du-te si canta la o emisiune care se filmeaza in orasul tau iar apoi, pe parcurs poti lua nu stiu niste lectii de dans, fa-ti o trupa si dupa ce vei creste ca esti cam micut te vei lansa usor dar secretul e sa participi la multe concursuri si sa apiari in minim 2emisiuni

8 răspunsuri:
| ZumZz a răspuns:

Pai mai intai du-te la niste cursuri de canto!winking

| gabriela95 a răspuns:

Du-te la romanii au talentlaughing

| IIIx333III a răspuns:

Ai putea sa cauti pe net sediurile televiziunilor. Te-ai putea duce la concursuri gen' Vedeta Familiei...si mai multe. Sper ca ti-am fost de ajutor.

Pai orice ai face trebuie trebuie sa te duci la cursuri de canto obligatoriu,, si daca e totul in regula trebuie sa participi la multe concursuri nationale sau internationale ca sa te faci cunsoscuta si apoi daca castigi te poti duce la emisiuni, sa dai interviuri (bla bla bla) si o sa reusesti. apoi ai putea sa iti cativa prieteni sa iti faci o trupa si sa te ocupi mai intai de coregrafie (dansuri)...
apoi compui cantece si cand te mai duci la emisiuni o sa canti si o sa devii o cantareata mare mai ales daca faci astea acum cat esti mica

| LeeJiEun a răspuns:

Mdaaa si eu am 12 ani si imi doresc sa fiu cantareata si daca vrei si tu acest lucru trebuie sa intrebi prima data pe cineva daca ai voce buna sau sa canti o melodie pe caraocke si apoi, daca esti convinsa ca canti destul de bine i zici la mama ta sau la tatal tau sa te duca la niste profesionisti sau la un ``prof,, sa spun asa si sa iti zica daca ai voce buna, daca ai sanse sa devii cantareata... mult norocwinking

| funditze a răspuns:

Deci.Si eu am 12 ani, vreau si eu sa devin cantareata, sunt un mare fan Michael Jackson. Poti sa devii cantareata participand la multe concursuri nationale sau poate si internationale.Eu am participat la cateva concursuri si sper sa ne implinim visele.Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca ai acum 'vace ' mai asteapta si o sa-ti treaca laughing)

| SarcasticLady a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti un nesimtit asteapta sa iti treaca asta