| raul_6785 a întrebat:

Vreau sa fac o formatie de muzica daca vreti astept raspunsul vostru. Care are voce si se pricepe la muzica.id meu este butta_raul. Cum pot sa fac o piesa pe calculator.Am multe relati in industrie

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca multi o sa se aventurieze.
O noapte placuta

| stealthb a răspuns:

Ai multe relatii in "industrie" dar nu stii sa faci o piesa? Mai bine fa-te manager... vezi ca-ti trebuie facultate. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"relatii in industrie"? asta inseamna ca ai relati cu un studio de inregistrare...sau ceva mai mult de atat. Si ca sa faci o melodie calumea" trebuie sa stii fff bine muzica ( ma refer la formarea" unei melodii. negative, si tot felul) trebuie sa ajungi tot pe la un studio... asa ca...

Ca sa incepi pentru inceput... ia un negativ. fa o proba vezi ce iese. Sau fa'ti tu propia melodie cu niste programele. sunt o suma pe net. dar mai bine. apuca. te calumea si incearca sa mixezi, remixezi,,, fa'te un dj. ies banii mai bine si e si misto. ai de ales.
eu unu sunt Dj. si nu exista vineri, sambata, duminica sa nu fiu intr/un club, merreu se cauta dj.

hai bafta. incearca ceva. cu formatia trebuie multi bani. ca dj... un set complet costa cam 60 de milioane,,,, dar ca sa iti faci formatie, banii astia ii dai lunar.