| Mogiojojo a întrebat:

Vreau sa fiu textier adica sa compun versuri pentru altii care le pun pe melodii.
Cum ar trebui sa procedez când am versurile pregătite? Le trimit la o casă de producție gen Famous Production sau Atom? Le zic: dacă va place trimiteți-mi înapoi un e-mail, dacă nu asta e. De unde fac rost de e-mailurile lor? Oare sunt interesați de alții sau au doar oamenii lor?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa fiu textier... Oare sunt interesați de alții"

ai ceva vizibil in portofoliu?

| Mogiojojo explică (pentru sierra1):

Am doar melodiile mele pe care le cânt singura si le înregistrez cu telefonul (compuse de mine). Vocea mea nu e buna dar altfel nu stiu cum as putea sa le trimit lor melodiile.

Nu am un 'portofoliu'.

| sierra1 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Ai zis "textier" deci ai versuri sau abia de acum incolo urmează?

| Mogiojojo explică (pentru sierra1):

Le am. Si puse pe muzica.

| sierra1 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Fă-ți un portofoliu online/vizibil altfel n-o să te deranjeze nimeni cât timp versurile-ți sunt "secrete"

| Mogiojojo explică (pentru sierra1):

Cu vocea mea, nu recomand să fie puse online. Si oricum nu am copyright pe ele, ți le poate copia cineva oricând.

| sierra1 a răspuns (pentru Mogiojojo):

~Vreau sa fiu textier~

parcă asta spuneai

| sierra1 a răspuns (pentru Mogiojojo):

In cazul ăsta e cum spuneam: n-o să te deranjeze nimeni

| Mogiojojo explică (pentru sierra1):

Le trimit eu mail cu înregistrările. Nu trebuie musai puse online.

| sierra1 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Ok, rămâne cum am stabilit (mai sus cu 2 rânduri)

| Mogiojojo explică (pentru sierra1):

N-o să-mi răspundă la mail? Atunci de ce mai au postat mailul si nr de telefon pe pagina oficială?