| stefi321 a întrebat:

Vreau sa gasesc date despre Martina Stoessel.stie cineva un site?

6 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Vezi date despre Martina Stoessel la link-ul:
http://en.wikipedia.org/wiki/Martina_Stoessel

| LiliJB a răspuns:

Interviu cu Martina Stoessel (in romana)pe protv.ro

http://www.protvmagazin.ro/lifestyle/interviu/a10799209-martina-stoessel-
secretul-violettei-zambesc-mult-

Super blog cu Violetta

http://www.violettafanb.blogspot.com

| Issa03Pro a răspuns:

Se numeşte Violetta în serialul tv transmis de luni până vineri la Disney Channel  şi Martina Stoessel  în realitate : să cunoaştem mai bine protagonista serialului Violetta.

Martina Stoessel s-a născut în Argentina  în data de 21 martie 1997 ( deci Violetta are 16 ani ) şi este fica lui Alejandro Stoessel, realizatorul show-ului tv Baila Conmigo Paraguay,

Martina şi-a început cariera artistică la o vârstă fragedă. A studiat pianul, teatrul şi comediile muzicale. În anul 2011, tânăra actriţă a colaborat la versiunea spaniolă a pieselor "The Glow", "Your Shining" incluse pe albumul  "Prinţesa Disney :  Fairy Tale Songs ". În martie 2012, Disney Records şi Disney Channel au lansat coloana sonoră  "Celebratòn in Concert" - o compilaţie ce conţine  toate cântecele de succes de la ediţia specială de sfârşit de an difuzată de Disney Channel în data de 31 decembrie 2011 – unde Martina Stoessel interpreta " Your Radiance " ( Tu Resplandor ).

| esteraesty a răspuns:

Intreab-o chiar pe ea : Martina Alejandra Muzlera e fb-ul ei adevarat. Te poti convinge.