| Teea96 a întrebat:

Vreau sa-mi fac o trupa, dar nu stiu cate persoane pot sa fie in trupa. Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Daca vrei ceva bun, de la 4 la 6 trebuie sa fie.Cu trei oameni nu ai ce face prea bun, iar cu mai multi, ar fi surplus, pentru ca probabil esti tot la nivel de amator si te-ar incurca prea multe persoane.

Solist.Chitara-lead.Chitara-ritmica.Baterie.Bass.Clape.Asta e conformatia ideala pentru o trupa, de cele mai multe ori.Se poate si cu o singura chitara, dar mai greu.Bineinteles,solistul poate sa ia si el un instrument, ca sa duca numarul membrilor la 4 sau 5.Depinde si pe ce gen vrei sa te orientezi.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GoldCobra a răspuns:

Este trupa cu 3 membri: motorhead, 30 stm dar exista si cu 9 ( exagerat) : slipknot. o trupa normala are intre 4 si 6 membri

| GoldCobra a răspuns:

Apropo la ce canti?