| 2NE1cl a întrebat:

Vreau sa stiu totul despre trupa big bang

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| xxdrgn a răspuns:

Buna!^^
BigBang e trupa mea favorita, iar pe langa ceea ce ai aflat din blogul lui Ada, iti mai pot spune si eu cate ceva:
G-Dragon va implini anul acesta 24 de ani, e favoritul meu (asta nu e ceva ce trebuia sa o stii neaparat :]]), are o sora mai mare dupa care a pus si numele unui magazin de haine pe care il conduce. Numele sau de scena vine de la numele sau real, adica: "Ji", care se pronunta ca si litera "G" in engleza si "Yong", care inseamna "dragon", G-Dragon. Este pasionat de moda, are un catel pe nume Gaho, e in indrustia muzicii inca de la 12 ani (a participat la emisiuni alaturi de Taeyang, un alt membru pe care il cunoaste inca din scoala generala). big grin Hmm, fumeaza, culoarea sa favorita este galben... cam atatea imi vin acum ^^
TOP a jucat si in filme si seriale - "I Am Sam", "Iris", "Nineteen"(cu Seungri, un alt membru) si "71: Into the Fire" -, anul acesta implineste 25 de ani, e cel mai mare din formatie. E considerat idolul cu cea mai frumoasa privire/cei mai frumosi ochi din Coreea de Sud! Si pot zice ca e total adevarat, privirea lui ma omoara love struck. Are o sora mai mare thinking nu stiu, mai mare sau mai mica :]] dar cred ca e mai mare. ^^ Numele de scena TOP i-a fost dat de SE7EN, un cantaret solo aflat sub aripa YG Entertainment de asemeanea. Il cunostea pe G-Dragon inca din generala.
Youngbae - TaeYang... numele de scena ii e SOL deoarece Taeyang inseamna "soare". Cum am spus si la G-Dragon, e in lumina reflectoarelor inca de la 12 ani. E considerat unul dintre cei mai mari dansatori ai Coreei de Sud, pana si Jay Park a spus asta. (Jay Park fiind si el printre primii dansatori ai tarii). E pasionat de limba engleza.
DaeSung, sau D-Lite (am uitat de unde ii vine numele de scena =.=") a fost numit ca fiind nu prea dragut, nasul sau fiind cam marisor, iar ochii lui disparand pur si simplu cand rade :]] dar mie asta imi place la el, e adorabil love struck. Este glumet, el ii face mereu pe membrii sa se simta bine, are si el o sora mai mare, vocea lui este aur pur! ♥
Si ultimul dar nu cel din urma membru, Seungri! love struck El e piticul formatie, cel mai mic, iar in Coreea acestia au o denumire (cei mai mici membrii ai unei formatii) si anume "maknae". Asa, desi e cel mai mic, e cunoscut pentru stilul sau sexy si putiiin pervers blushing. E considerat cel mai dragut din formatie, e aiurit :]] siii, cam atatea imi vin pe moment... big grin
Nici unul dintre membrii nu au iubite. Cel putin, nu au facut publica nici o informatie de genul. E adevarat, Hyunseung (SO-1), acum membru al formatie Beast/B2ST, initial trebuia sa faca parte din formatie, insa, s-a intamplat ce s-a intamplat si nu a fost sa fie. Oricum, poate e mai bine asa, altfel Beast nu aveau parte de asa un talent ca el.
Daca te mai intereseaza ceva, ma poti intreba, poate nu am zis eu chiar totul, exista o gramada de lucruri despre ei. Oricum, melodiile lor sunt minunate si sunt niste oameni care chiar au talent. ♥

| 2NE1cl explică (pentru xxdrgn):

Mersi mult ti-as da funda dar i-am dato lui vasi98

| xxdrgn a răspuns (pentru 2NE1cl):

Hehee, nici o problema! Nu am raspuns neaparat pentru Funda, am raspuns deoarece ii ador pe baieti si-mi place sa impartasesc lucruri despre ei altori oameni. ^^ Sper ca te-am lamurit putin si vei adora aceasta trupa la fel de mult cum o fac si eu. Merita tot sprijinul nostru. love struck

| 2NE1cl explică (pentru xxdrgn):

Da mai lamurit, si deja o ador foarte mult.MS din nou

| 2NE1cl explică:

Cati ani au?
Au iubite?
Au frati sau surori?