| xmellox a întrebat:

Vreau si eu niste trupe de black metal/death metal bune cum ar fi Dimmu Borgir, Gorgoroth, Cradle of Filth, Arch enemy, Norther, Slipknot etc please! happy

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Behemoth, Keep of Kallesin, Vader, Celtic Frost (Monotheist ), Paradise Lost (Faith divides us, Shades of god ), Carcass, Morbid Angel, Unleashed, Entombed, Death, Napalm Death, Cannibal Corpse, Machine Head (merita neaparat ascultat The Blackening ), Hipocrisy, Gorefest. Black metal ascult prea putin ca sa fac recomandari.

Alege de aici spre exemplu: http://music.myspace.com/index.cfm?fuseaction=music.topcharts&genreID=26

http://www.youtube.com/user/CenturyMedia (subscribe eventual )
http://www.youtube.com/user/nuclearblasteurope?blend=1&ob=4
http://www.youtube.com/user/BlankTV

5 răspunsuri:
| Pământul a răspuns:

Pe langa ce'a zis cristacheceliute ar mai merge adaugate: Melechesh, Ador Dorath, Amon Amarth, Negură Bunget, Belphegor, Woods of Ypres, Dark Tranquillity, Immolation, In Vain, Gojira, The Duskfall, noul album Moonspell si Oblomov. As sugera sa cauti pe myspace daca vrei sa asculti de la ele, acolo dai mai usor decat altundeva de melodii mai bune.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mda. Hai să-ţi zic scurt ce găsesc prin colecţia mea:
1349(Norvegia), Agathodaimon(Germania), Ancient Rites(Belgia), Austere (Doom Black Metal - Australia), Bardon(Ungaria), Bethzaida(Norvegia), Catamenia(Finlanda - Melodic Black), Celebratum(Norvegia), Cerberus(Germania), Crossover(Grecia - Symphonic Black), Dark Funeral(Suedia), Dies Irae(Polonia), Elite(Norvegia), Folkvang(Belarus), Hecate Enthroned(Marea Britanie), Inquisition(Columbia), Kovenant(Norvegia - Industrial Black), Marduk(Suedia), Mayhem(Norvegia), Opus Draconis(Portugalia), Ordinul Negru(România), Rîul Doamnei(Italia), Raven Woods(Turcia), Troll(Norvegia), Tvangeste(Rusia), Ulver(Norvegia), Windir, Zyklon(tot Norvegia), Ohtar(Polonia).

Ascultă-le pe astea şi apoi mai revino cu o întrebare şi spui care din ele ţi-au plăcut şi apoi îţi mai zic altele.

P. S.: Vezi că Slipknot nu e Black Metal iar Norther e thrash-death.
Spor la ascultat.

| AidaAmaranta a răspuns:

Eu am postere cu ele!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enoid-By the flames ( merita 100% ascultata )
in rest stiu doar D S B M multeeeeeeeeee

| Metalll a răspuns:

SlipKnoT nu canta nici Black metal, nici Death metal ei canta Nu Metalwinking