| littleladybug a întrebat:

Vreau si eu o lista cu dansurile dansate in zona Branului si a Fagarasuluibatting eyelashes...va roglove struck

1 răspuns:
| Mary Marry a răspuns:

Nasaud(dans din podisul transilvaniei, un continuu dialog intre jocul calm si gratios al fetelor si elanul deslatuit al baietilor care-si etaleaza maiestria), Fecioresc(dans de barbati, caracterizat prin momente dinamica, sincope si contratimpuri, creeaza un spectacol dinami si plin de viata.eu pe astea le stiu