| Oanny a întrebat:

Wow! Locul 3 la eurovision.Bravo Paula Seling & Ovi!
Si acum... voi ce parere aveti? Merita mai mult sau mai putin romania?big grin

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca am fi putut sa ne clasam si pe 2. Pe mine Germania nu m-a impresionat deloc.

| Dannyjj a răspuns:

Merita mai mult, Germania nu prea merita sa iasa pe locul 1 dar mie mi se pare ca cei de la republica moldiva merita locul 1, si risc sa fiu injurat sau contrazis de altii, dar Sunstroke Project feat. Olia Tira - Run away mi se pare ca, chiar merita locul 1, si romania ar merita mai mult, merita locul 2 sau 1. de fapt ambele piese sunt foarte reusite laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Felicitari Romania, felicitari Paula si Ovi.Am fi meritat un loc mai bun. Piesa Germaniei nu e mai buna decat piesa Romaniei! Nu m-am asteptat la acest loc, ma bucur mult!

| Andrei Robert a răspuns:

Dupa mine top 3 e format din:
1.Romania --> Paula Seling & Ovi - Playing With Fire http://www.youtube.com/watch?v=xqDnxKGFK1Q
2.Turcia --> Manga - We Could Be The Same http://www.youtube.com/watch?v=Pdw27j_usP0
3.Azerbaijan --> Safura Drip-Drop http://www.youtube.com/watch?v=54qYAw9qtRc
...si nu pentru ca sunt roman ci pentru ca melodiile acestea sunt cele mai tari:D...coloana sonora, versurile, etc:)

| Butsilee a răspuns:

Cum se numeste melodia cu care au luat locul 3?

| papatukjatlekjulk a răspuns:

A fost de departe una dintre cele mai bune melodii pe care le-am avut vreodata la eurovision, gandeste-te daca paula si ovi ar fi concurat pentru o alta tara, cu renume, iesea clar pe primul loc, fara discutii.

Dar si asa suntem mandrii de ei, dar ce sa mai, din nou am ajuns la concluzia ca eurovision e cel mai penibil concurs!

| ilovemusic a răspuns:

Meritam mai mult, dar asta e. Locul 3 e destul de buntongue.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Paula Seling reprezintă una din puţinele voci care au cu adevărat un stil modern, european.
Cât despre cântecul cu care am participat, singurul defect ar fi că nu a reprezentat o altă ţară, căci cu siguranţă ar fi obţinut locul întâi.

| Licurici_2296 a răspuns:

Merita clar mai mult decat Turcia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita si mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu zic dacă noi meritam mai mult, mai puțin sigur n-am sa zic ca meritam, zic doar ca Germania nu merita deloc locul 1. Aia habar nu avea de engleza. Dar BRAVO ROMANIA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita mult mai mult si oricum era mica diferenta dintre noi si cei de pe locul2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paaai dupa mine eu zic ca e un loc bun, de ce nu chiar 2
si de acord cu ceilalti.germania nu a fost chiar de 1:]