| FlorinaFlorina5667 a întrebat:

Am 17 ani şi am un frate mai mic, are 2 ani şi încă foloseşte suzeta. Mama cu tata nu îl pot dezvaţa de suzetă, au încercat.Ce sfaturi aveţi?

3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

O va lăsa singur la un moment dat. Fiecare copil are propriul ritm de dezvoltare, asta nu înțeleg mulți părinți, care au impresia că sunt într-o competiție gen "cine face primul la oliță".

| Cipi1212 a răspuns:

I-o ascunzi.

| 1onur a răspuns:

încă este un bebeluși lăsați în pace și nu-i loați suzeta lăsați copilul în pace