| DianaDya4567 a întrebat:

Am un băiat are 3 ani el vrea încontinu alăptat nu pot să îl înțărcat mănâncă și solid am încercat să îl înțarc dar am cedat la plânsul lui mereu nu îl pot vedea plângând. Cum pot să îl înțărc? Și cum sa nu mai cedez plânsului lui?

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Îl duci la părinții tăi sau la socrii tăi

Bula
| Bula a răspuns:

Incet, il alaptezi tot mai rar, iar daca cere laptic, atunci ii dai ceai sau apa (fiindca probabil ii e si sete).
Nu strica nici daca-i schimbi mediul, pentru n termen scurt (il lasi cateva zile in grija bunicilor).

| Violleta2022 a răspuns:

Ai mai venit cu intrebarea asta de nenumarate ori, si ai primit rapunsuri educationale pentru tine si de bun simt, dar vad ca ne ignori raspusnurile si continui sa repeti intrebarea de parca ai fi oarba si nepasatoare.

https://www.tpu.ro/utilizator/acswrh/intrebari/