| Delia3455 a întrebat:

Am un baieţel, are un an, sunt internata cu el la spital pentru ca are febra foarte mare dar nu e obisnuit la spital şi nu prea vrea să doarma, nici să mănânce, ce pot face?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Foarte bine ca esti sub supraveghere medicala cu el.
Este agitat din cauza stării lui.
Lasa l sa manance cat poate si linisteste te si tu, ca i transmiti si lui nelinistea ta.
Daca poti sa i canti sau sa pui muzica de bebelusi pe telefon sa se mai linisteasca.
Si spune si tu un tatal nostru si roaga te la Maica Domnului sa te ajute cu copilul tau
Citeste rugaciunea Sf Nectarie si va mai linistiti amandoi
Multa sanatate si liniste iti doresc❤️

| Torrpi a răspuns:

Nu doarme si nu mananca din cauza bolii, a febrei. Nu are legatura cu patul.
E bine ca esti in spital sub supravegherea medicilor. Nu ai ce face decat sa stai si sa observi starea lui. Daca ceva se schimba, chemi asistenta rapid.