| DianaDya4567 a întrebat:

Băieţelul meu are 3 ani si plânge încontinuu dupa mine, eu fiind şi însărcinată trebuie să merg la control dar nu pot să îl liniştesc, ce pot face?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il lasi singur acasa sau il iei cu tine la doctor

| gabicoo a răspuns:

Pe celălalt cont ai gemeni și deficit de calciu. Când te apuci de trolling fii mai atent/atentă.

| ioana748 a răspuns:

Trebuie invatat sa astepte pas cu pas. De fapt trebuia mai de mult.
Pentru inceput ii spui ca pleci un minut si dispari cateva secunde in alta camera lasandu l plangand.
Cand te întorci dupa secundele respective il pupi si ii multumesti ca te a asteptat.
Facand cateva exercitii de genul acesta va prinde incredere ca te vei întoarce si nu l abandonezi.
Apoi mai maresti putin timpul.
Si cand ii spui ca pleci 5 minute va sta linistit, caci stie ca te întorci.
Ca tu stai 3 ore asta i alta treaba. Ca uita, se ia cu altele.
Important sa prinda increderea ca atunci cand pleci te întorci.
Mai depinde si cu cine ramane, sa stie sa i distragă atenția.
Eventual sa iasa cu bebe la plimbare si tu sa pleci unde ai treaba.
Toate cele bune,

| Miruna333 a răspuns:

Asta inseamna depedenta daca stai lipita de copil de la nastere. Trebuia sa il inveti si cu absenta. Ce se intampla cand iesi in oras? Ca doar nu te duci doar la control si inapoi (sper!)
Asculta https://www.youtube.com/watch?v=e8vcZ-fRC0o
Ti-o recomand din suflet pe Urania Cremene pentru a creste un copil sanatos si frumos.

| Madaxo97 a răspuns:

Caută pe cineva cu care sa il lași, nu il lăsa singur acasă, încearcă sa il detașezi de tine puțin, să il mai înveți si cu alte persoane.

| Cristian86 a răspuns:

Îl lași cu tati sau cu buni.
Se liniștește el după, nici o grijă.