| DenisIonut01 a întrebat:

Ce semnifica dacă atragi copii? Multi copii se bucura cand ma vad si nu doresc sa mai plec, desi eu sunt mai ezitant cu ei ca nu imi plac totusi ma port frumos. Dar am observat ca multi copii sunt lipiti de bine

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca ei simt ca nu-i bagi in seama sau ca esti mai distant, vor cauta mereu sa interactioneze cu tine. Pentru ca li se pare ca esti diferit fata de ceilalti care mereu le da atentie si se joaca cu ei. Copilul pana la o anumita varsta este ca un burete, absoarbe si vrea sa cunoasca totul din jurul lui. Si daca observa ca exista ceva sau cineva ce le starneste interesul, va incerca sa cunoasca acea necunoscuta interactionand cu ea.

Si eu sunt destul de distant cand vine vorba de copii si de fiecare data cand a fost ocazia sa fiu langa un copil de al unei cunostinte, acestia mereu au avut un interes in a ma cunoaste. Chiar daca eram destul de ezitant in momentele alea.

| Lupică27 a răspuns:

Hopa...atragi copii nebunule laughing