| Effy35 a întrebat:

Este adevărat ce spune doamna @Violleta2022 că "psihologii RECOMANDĂ pedepsirea copiilor prin luarea jucăriei preferate, a telefonului sau prin închiderea în casă timp de o săptămână"?

Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

Ea are ce are cu copiii dar ea sta toată ziua pe TPU precum un copil! Asta e treaba ei sa se i-a de copii pe aici, unica satisfacție.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai sa nu luam pe bune ce zice madam Violetta. Stim cu totii ca are o ciuda pasionala pe copii

| J0B0MAT a răspuns:

Probabil.Bătaia, jignirile nu le recomandă.

| ReddY25 a răspuns:

Just ignore herwinking

| 1onur a răspuns:

Nui normal să fie niciun copil tratat astfel de părinți săi. Nu cred că un psiholog cu discernământul sănătos ar fi de acord cu abuzul unui copil ținându-l o săptămână de zile în casă iar afecta sănătatea. Telefonul îl mai poți lua ca părinte din mână nici să-l lași cu orele într-un pe telefon nu este sănătos și normal pentru un copil. Eu nu o cunosc pe dânsa n-am avut nicio altercație conversație cu Violleta2022 nu mise cade mie să vorbesc în numele unei persoane pe care nu o cunosc într-adevăr cu Adevărat eu n-am nicio părere despre ea. Tot ce știu despre dănsa este faptul că își petrece timpul pe TPU ca noi toți și fiecare își da răspunsul după realitatea sa Adevărul său propiu și din perspectiva în care ne vedem fiecare dintre noi viața în felul nostru.

| Effy35 explică (pentru 1onur):

În situația pe care o descrieți, nu este mai bine să vă convingeți copilul să vă dea voluntar telefonul, decât să i-l luați cu forța?

| 1onur a răspuns (pentru Effy35):

Normal ca este mai bine cine n-ar fi de acord cu asta? Crezi ca mi-ar face plăcere să-mi vad copilul non stop pe telefon? Mași bucura enorm să-l știu sănătos și ma pot înțelege cu el doar săi zic o dată fiule fata mea tati haideți sa lăsăm telefoane puțin și gata

| Effy35 explică (pentru 1onur):

Este exact ceea ce recomandă psihologii: o abordare voluntară și colaborativă în educarea copiilor

| KovacsB a răspuns:

Doamna Violetta a cazut in cap cand a fost mica.

| gabicoo a răspuns (pentru KovacsB):

Parțial greșit!
Într-adevăr a căzut în cap dar era domn și în urma loviturii de crede doamnă.
winking

| simplaexsistenta a răspuns:

Pai daca ea zice, sigur e adevarat
(atentie, mesaj cu tenta sarcastica)

Acum serios, decat abuzul fizic astfel de pedepse sunt mai ok.

| Effy35 explică (pentru simplaexsistenta):

Da, dar niciuna, nici cealaltă nu este recomandată de psihologi.

| CalinaXandra a răspuns:

Nu cred ca psihologii normali la cap recomanda închiderea în casa a unui copil timp de o săptămână! Și nu cred nici ca doamna Violleta2022 ar avea toate țiglele pe casă!

| PalAlexandra45 a răspuns:

Psihologi retardatati mintal cel mai probabil.
Fiecare isi aplica un mod de pedepsire a propiului copil cum doreste

| aurel111 a răspuns:

Fara sa ma refer la Violeta (care poate este putin ciudata), astrategia de a lua privilegile copilului drept sanctiune disciplinara este destul de cunoscuta cand vorbim de educarea coplilului in decada asta, in legatura cu tinutul in casa, este mai controversabil. nu are nici un rost sa ii pui o limita la copil daca nu o aplici in practica. un copil nu asculta tot timpul chiar daca vorbesti cu el, iar daca scoatem toate sanctile legate de gadgeturi electronice, in mod teoretic, na ramanea numai cureaua, si sigur ca acea nu mai este sa fie folosita.