| Sorina45677 a întrebat:

Fata mea are 6 ani si nu stiu ce are dar de cateva nopti nu mai vrea sa doarma singura si sta doar lipita de mine, ce pot face? E normal comportamentul ei?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de educatia pe care i-o dati fetei, ca ea nu stie la varsta asta adaca-i normal sau nu, dar dvs ar trebui sa stiti foarte bine.

| mihai69 a răspuns:

În ziua când a făcut pentru prima dată asta, ce a făcut copilul?
Ar putea fi semnele unui abuz.

| Miruna333 a răspuns:

Discuta cu aceasta si incearca sa afli ce s-a intamplat. E clar ca este ceva la mijloc. Se teme de ceva, posibil la gradinita, posibil imaginar. Nu e normal sa se trezeasca un copil intr-o zi cu acest comportament

| adryang78 a răspuns:

E clar că e speriată de ceva. Într-o întrebare anterioară, spuneai că tatăl vrea să vină să o vadă. I-ai spus fetiței? Bineînțeles că trebuia să-i spui, nu este o greșeală, dar dacă i-ai spus deja, e posibil să-i fie teamă să nu te piardă, poate se gândește că tatăl ei, care pentru ea este un străin, ar putea s-o ia de lângă tine.

| ninuku a răspuns:

Poate a visat ceva sau a auzit ceva noaptea, vorbeste cu ea intreaba ce are, nu lasa sa sa treaca timpul.