| Sorina45677 a întrebat:

Fetiţa mea are 6 ani se lipeşte foarte mult de mine. Eu am şi crescut-o singura fara tatal ei, daca o las cu alte persoane plânge dupa mine şi nu ştiu ce să fac şi de ce e asa ataşată de mine.Ce pot face în legatura cu ea?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

E micuta si tu esti singurul ei Univers.
Trebuie rabdare si sa incerci sa o lasi cu altcineva perioade scurte de 10 minute, chiar daca plange, apoi va prinde incredere ca te întorci si poti mari perioada.
Cand revii o strangi tare in brate si i spui ca o iubesti si mereu te întorci cand pleci sa cumperi ceva.
Asa o mai pacalesti, ca mergi sa cumperi ceva si te întorci.
Daca i plac banane sau ceva biscuiți ii spui ca mergi sa cumperi o banana si te întorci cu banana respectiva.
Va prinde incredere ca nu o parasesti definitiv si este doar o despartire temporară.
Va intelege pana la urma ca mami si ea vor avea si momente cand nu se vad cateva ore
Toate cele bune ❤️

| Madaxo97 a răspuns:

La 6 ani dacă ai crescut-o singură numai tu, e normal să fie așa atașată de tine, s-a învățat cu tine.
O să crească și o să se mai detașeze puțin, acum este micuța, continuă să o mai lași si cu alte persoane dacă ai ocazia, o să mai plângă după tine o perioada și după se învață până la urmă.

| Cipi1212 a răspuns:

Are 6 ani. Sper să o înțelegi.