| PalAlexandra45 a întrebat:

Idei cadouri de Craciun va rog pentru educatoare gradinita?
Sunt 13 Doamne minunate care merita tot respectul si pe care le apreciez foarte mult (Doamna directoare se numara printre ele de asemenea o fiinta minunata).
Baietetul meu este f f bine acolo de 4 ani de zile (de fapt este ca si a doua familie pentru el).
De aceea vreau sa-mi arat aprecierea in acest mod...
Anul trecut am comandat ceva f frumos de la fetele care detin magazinul "Cutia cu Fundita" de pe Tineretului nr. 1 din Bucuresti (chiar il recomand daca imi permiteti, magazinul si fetele sunt superbe).
As vrea sa sustin si alte magazine din tara natala (locuim in Grecia de multi ani).
Suma de cheltuit/persoana se va incadra intre 25-70 ron/ persoana.
Astept recomandarile voastre!
Va multumesc

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt impotriva cadourilor pentru profesori, dar sunt ok pentru a oferi un simplu buchet de flori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu recomand caudouri.
E locul lor de munca si sunt platite pentru asta.

| PalAlexandra45 explică (pentru suntserios):

Buna
Fiecare cu parerea lor
Eu chiar incurajez un mod de apreciere
Acolo unde merita

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu are rost sa arunci banii pe cadouri, o sa le obisnuiesti asa si cand nu mai poti sa le dai cadouri se vor purta urît cu copilul, ele sunt platite de stat sa isi faca meseria nu sa le dai tu si altii mită cadou atentii, ca de aia nu merge nimic in Romania ca toti sunt șpăgari medici profesori toti asteapta cadou ca sa faca ceva, pana si infirmiera de la spital nu iti schimbă asternutul de pe pat fara sa i dai șpaga de la 10 lei in sus, cum scoti banul are solutie la toate, fara bani nu iti da pat in spital asternuturi curate pături nimic spun ca nu au, cum vad banii cum isi "aduc aminte" că de fapt au si pat si rezervă si pături si medicamente si detoate.

| PalAlexandra45 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu sistemul din Romania
Insa noi suntem in Grecia
Lucrurile stau altfel aici
Si nu se pune problema de mita
In nici un caz
Pt ca nu este nevoie
Copilul este la o gradinita privata
Sustin econimua Romaniei asa cum pot
Mai niste alimente, mai niste cadouri...
Am " fix-ul" acesta cu produse aduse din Romania
Chiar si cadouri

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PalAlexandra45):

Dar tu vrei sa le dai cadouri educatoarelor din România sau din Grecia ca nu ai dat detalii. Multumesc

| MihaitzaItza a răspuns (pentru PalAlexandra45):

Pai la gradinita privata nu dai deja bani? De ce ai mai da si cadouri?

| PalAlexandra45 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cristina
Citeste mai bine ceea ce am scris

| PalAlexandra45 explică (pentru MihaitzaItza):

Pt ca asa doresc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PalAlexandra45):

Nu mă cheama Cristina, Cristi de la Cristian

| PalAlexandra45 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Okay
Scuze
Cristi

| gaminator a răspuns:

Dat fiind faptul ca Grecia este o tara ortodoxa ai putea sa le oferi icoane de craciun, cum ar fi Maica Domnului cu Pruncul, mai ales daca sunt mamici si dansele la randul lor. Alte optiuni la care ma gandesc sunt rama foto cu un mesaj de multumire alaturi de copilul dvs., sapunuri naturale artizanale, cutii cu dulciuri de casa/artizanale/traditionale, saluri, esarfe, cred ca acestea se preteaza unor cadre didactice.

| PalAlexandra45 explică (pentru gaminator):

Banuiesc ca au cate o icoana in casa
Imi poti recomanda te rog magazine cu produse artizanale?!
Multumesc