| Effy35 a întrebat:

Nu înțeleg aceste mame care se plâng că copiii lor nu le ascultă, dar se supără când cineva le dă sfaturi despre cum să-și crească copiii. Dacă nu ești capabilă ca mamă să le arăți respect copiilor tăi, de ce te-ai aștepta să primești respect?

Răspuns Câştigător
| TimberWolf a răspuns:

Femeia moderna face copii din obligatie nu pentru ca ii place, ii palce sa se **** si sa cheltuiasca lovele.
Iti dai seama cata educatie primeste copilasul ala.

8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Casnice plictisite. Nu le mai învăța cum să-și crească plozii că și așa nu pricep nimic. Invită-le să-și ia serviciu și să meargă zilnic la muncă. Dacă aud asta fac infarct și scapă planeta de o povară.

| ioana748 a răspuns:

Asa este.Copiii invata notiunile bunului simt de la parinti. Acestea nu pot fi implementate decat prin exemplul propriu. Personal am oferit respect si iubire si exact asta primesc inapoi. Nu se poate sa inveti un copil franceza vorbind cu el in japoneza.Este nonsens.

| StoicAnalysis a răspuns:

De cele mai multe ori lasa copilul de izbeliste si isi preocupa timpul pe la saloane sa-si puna unghii, sa-si faca parul, sa barfeasca. Si in cazurile cand ele scot copilul la plimbare, il plimba pur si simplu ca pe un caine si atat. Nici nu se preocupa sa le dea atentie, sa vorbeasca cu ei... Ce pretentii sa mai ai de la asa ceva?

| LisaJulie a răspuns:

Sunt complet de acord, pe vremuri mamele erau prietene intre ele si se ajutau, acum incerci ajuti o mama tu fiind mama si apoi te barfeste

| 1onur a răspuns:

Ciudate.

Noapte bună.

| 1onur a răspuns:

"Părinți"...

| simplaexsistenta a răspuns:

Aschia nu sare departe de trunchi

| Wolf1988 a răspuns:

Daca acel cineva esti tu, normal ca se supara.Cine naiba esti sa dai sfaturi unei mame cum sa-si creasca copilul?
Cati copii ai?
Citindu-ti doar cateva intrebari mi-am dat seama ca nu intelegi nimic din ce se petrece in jurul tau.De ce aia de ce cealalta, ce credeti despre, oare de ce etc etc.