| DianaDya4567 a întrebat:

Soţul meu e plecat la munca în strainatate, eu am ramas acasa cu copilul, are 3 ani baiatul şi sunt iar însărcinată. Eu pe copil cât sotul meu nu e acasa îl culc lângă mine în pat el, se trezeşte când mă trezesc şi eu când ma ridic din pat să merg la baie striga dupa mine. Credeţi ca simte cand ma ridic eu din pat şi de asta se trezeşte şi el? E ok sa îl culc cu mine?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Acum ca mai vine un copil ar trebui incet, incet sa doarma separat.
Nu neaparat singur in camera, dar intr-un patut al lui.
Chiar daca sotul nu este, nu modificati obisnuintele copilului.
Da, simte cand te trezești, normal si reactioneaza ca orice pui normal.
Sper sa-ti dea Dumnezeu putere sa te descurci cu doi puisori.
Toate cele bune ❤️

| Cipi1212 a răspuns:

Ar fi bine să aibă pătuțul lui.