| M25M a întrebat:

1. Care varianta vi se pare mai plauzibila: existenta unui zeu sau existenta extraterestrilor (puteti sa precizati si de ce daca doriti)?

2. De ce cand o persoana spune ca a vazut un OZN sau ca a fost contactata de extraterestri este considerata nebuna iar cand o persoana spune ca a vazut un sfant, un inger, sau ca a fost contactata de Dumnezeu (i s-a aratat in vis) este considerata normala, ba chiar The Chosen One?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Foarte bune întrebări...şi legăturile create.
Îmi ştii părerea (încă nu şi-a făcut cafeaua efectul, ca să am energie de un răspuns complet şi coerent).

| M25M explică (pentru NOname):

laughing Deci nu sunt singurul care are o astfel de conexiune cu cafeaua. " I will not be held responsible for what i do or say before i have my coffee"- la mine e grav de tot happy

Iti cunosc parerea referitor la aceste chestiuni, fiind asemantoare cu convingerile mele.

| NOname a răspuns (pentru M25M):

Da, dimineaţa sunt ca o prinţesă adormită - până nu mă pupă cafeaua, nu scot un cuvânt. :))
http://youtu.be/CXO8xS9M8uk

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

încă nu şi-a făcut cafeaua efectul, ca să am energie de un răspuns complet şi coerent

''Nu toţi au trecut de vârsta pubertăţii...şi sunt atât de slabi încât se droghează ca să nu simtă nimic'' stiam eu pe cienva care milita impotriva drogurilor la fiecare postare d-amea, dar substantele nu sunt bune!

Stii ce e ironic? ca astfel de comentarii vin de la niste persoane care nu se pot trezi fara o cafea, apoi trebuie sa bage 2-3 tigari la munca sa se calmeze, seara beau un pahar doua de vin, dar cine are nevoie de substante?

| NOname a răspuns (pentru IMC90):

Ce-ţi mai place să te bagi ca musca-n lapte... Altă treabă n-ai?
Măcar de ai veni cu ceva inteligent...

Tu compari cafeaua cu un drog ilegal, cum este marijuana (care ţi-a cam luat minţile)?!
Nu vrei să te iei şi de mâncare, apă şi aer (în căutarea ta de scuze)? Că şi ele dau dependenţă.

| IMC90 a răspuns (pentru NOname):

Conform oamenilor de stiinta si specialistilor (pe care tu ii tot lauzi pe forumul religie) cofeina este un drog, pentru ca actioneaza pe sistemul nervos (asta e de fapt definitia drogului). Si, ai fi surprinsa sa stii ca e mai daunatoare decat marijuana rolling on the floor

| Mădă0611 a răspuns:

Extraterestrii exista, e prea mare Universul ca sa nu fie asa.
Tu stii, altii poate nu: exista vreo 100 de miliarde de galaxii, poate chiar mai multe, a noastra se numeste Calea Lactee --> http://www.euhou.net/......_sun05.jpg virgula viata depinde de lumina si caldura stelelor. Se vede unde suntem noi, cati altii ar putea exista doar in galaxia noastra? Oho.

Majoritatea oamenilor cred in zei (pentru ca noi trebuie sa avem un scop) au putine cunostinte despre Univers si le e imposibil sa gandeasca mai departe decat trebuie, asa ca exista doar ce se vede, adica nu exista extraterestrii, si totusi cred in ce nu se vede. Normal e ceva ce e acceptat de cei mai multi, si cum ziceam, cei mai multi sunt teisti.

Eu nu-i cred nici pe unii, nici pe ceilalti :))

| CryChristiAN a răspuns:

Pai exista si alte specii in Univers, precum extraterestrii. Mass-media a confirmat existenta acestora, iar NASA nu afirma nimic. CU toate ca a aratat la televizor cum se facea disectia la un extraterestru. Exista dovezi, in orice caz.

| M25M explică (pentru CryChristiAN):

Ok...
Si raspunsul la intrebarea 2?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru CryChristiAN):

Nu ti se pare un pic ciudat ca acei extraterestrii au avut o infatisare antropomorfa?

| CryChristiAN a răspuns (pentru Andrei7520152):

Orice specie/ specimen din afara planetei noastre, Terra, este considerata extraterestru. Da, intr-adevar, dar oricum nu e bine sa intram in amanunte.

Răspuns utilizator avertizat
| CryChristiAN a răspuns:

In opinia mea, persoanele cred ce vor.Totusi chiar si mie mi se pare nebunesc ca o persoane sa fie contactata de extraterestrii.La fel, a fost contactata de Dumnezeu, imi este greu ca o anumita persoana care nu se roaga, credinta putina sa o contacteze Dumnezeu. Nu spun ca le consider nebune, dar nici ca sunt prea sanatoase. Acestea se numesc minciuni pentru a arata ca vezi Doamne mi s-a intamplat ceva sau ''am fost norocos/norocoasa ca am scapat''. Dar eu imi dau seama cand o persoana este sau nu contactata de Dumnezeu. Oricum, fiecare considera pe aproapele sau cum vrea.

| 1libercugetator1 a răspuns:

1 240 de miliarde de stele doar intr-o singura galaxie ori 100 miliarde de galaxii, nu am calculat dar sunt multe stele sa spunem ca doar 10% din sistemele solare sa fie planete cu viata
e o posibilitate enorm mai mare ca existenta unui zeu, creator

2 pentru ca a fost crecuta cu basme de astea crestine daca spui cuiva l-am visat pe isus se bucura, daca spui l-am visat pe zeus sau l-am vazut te face nebun, tot ce nu se potriveste cu gandirea lui magica ignora
bine nici eu nu cred in ozn-urii sa fim seriosi aia vin in vizita dupa calatori de zeci de ani, sute de ani