| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 zile, am fost cu prietenul meu cel mai bun la prietena lui, care locuieste la aproximativ 40km de el, asta fiind de ziua ei. Toate bune si frumoase, pana cand o matusa de-a fetei care nu se intelege foarte bine cu fata, o uraste, o dispretuieste a fermecat-o, dupa care a plecat in strainatate. Dupa plecarea matusei acelei fete, eu si cu prietenul meu faceam ultimele pregatiri pentru seara, si i-am spus sa mergem afara la o tigara, dupa care ne putem continua treaba. In acel moment in care voiam sa ne ducem afara, dintr-o data vedem o silueta neagra, si la fata, tot corpul era negru, si in acel timp se umfla. Amandoi atunci ne-am inchis ochii si am spus Tatal Nostru cu voce tare, dupa care acea silueta neagra a disparut, noi fiind impietriti de frica. Ok, am ales sa tinem asta doar intre noi, pentru a nu stica petrecerea aniversara a fetei care urma sa se tina peste cateva ore. Iar, dupa ceva timp, acea "fantoma" daca ii pot spune asa, a posedat-o la propriu pe fata, avea temperatura, si nu mai reactiona la strigatele noastre, ea in timpul acela mergand dus-intors cate 10 metrii cu capul plecat in jos, in care soptea ceva, ce nu stiu. A doua zi, imediat ce s-a luminat afara, eu si cu prietenul meu am plecat din acea casa cu "sechele", marcati de cele intamplate. El nu vrea sa renunte la ea, a chemat preotul, si fata s-a mai calmat, acum este bine, dar raul nu a trecut. Vreau sa aud si parerile voastre, voi ce credeti ca a fost asta? Poate fi din cauza acelei matuse a fetei care a blestemat? Ce este de facut? Vreau sa imi ajut prietenul sa-si revina si sa uite de toate cele intamplate si sa treaca pe acolo sa fie alaturi de ea. Nu am crezut in Dumnezeu pana in ziua aceea, si sper sa nu mai am vreodata vreo experienta asemanatoare.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Dar sa chemati un medic, sau sa o duceti la un spital sa vedeti ce are nu v-a dat prin cap?
Poate bause ceva fata, sau mai rau poate trasese pe nas...

Cat despre fantoma gonflabila nici n-are sens sa vorbim....probabil era umbra cuiva care trecea prin dreptul unei surse de lumina. Daca nu inchideai ochii si eventual nu faceai pe tine de frica aveai sanse sa vezi exact despre ce e vorba si nu mai veneai cu povesti aici.

| Jipa95 a răspuns (pentru Holiday):

Nu..vad ca nu imi lauti problema in serios, deci voi sterge intrebarea :/ Seara frumoasa!

| Holiday a răspuns (pentru Jipa95):

Las-o, ne mai amuzam si noi...

18 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

N-am reusit sa iti inteleg chiar toate fanteziile, dar ceea ce ai vazut tu nu era un demon... ci doar o urma energetica a cuiva care a trait acolo...

| danay72 a răspuns:

Sa distruga tot ce ar putea avea legatura cu spiritismul.Deuteronom18:10-12

| sublime89 a răspuns:

Ati trecut cu totii printr-o iluzie colectiva.

| Miauti a răspuns:

Bah daca filmai te credeam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te sfatuiesc sa te lasi de baut si de droguri ca maine poimaine il vezi si pe dzeu

| DarkAndDreary a răspuns:

Parca as fi citit un basm. E trist cum unii oameni mai cred in astfel de lucruri...

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Bai omule! Esti Campionul Zilei! Comporta-te ca atare!

M-am oprit din citit cand am ajuns la farmece...

Nu exista asa ceva! Buuhuhuu! E totul doar in capul nostru! Atragem ceea ce gandim! Autosugestie!

Incearca sa crezi cu arsoare ca in 6 luni faci diabet.Vezi ce se intampla!

| Jipa95 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

sad te rog abtine-te, nu ai fost in locul meu sad nu vrei sa stii :/

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Jipa95):

Mai! Am trecut prin lucruri mult mai groaznice din punctul asta de vedere! Am fost consumator de psihoactive multi ani! N-ai idee ce auzi si vezi la o supradoza!

Te cred ca a fost infricosator! Dar frica o combatem cu ganduri pozitive!

Nu exista farmece! Repeta asta pana ai sa crezi! Nimic nu te poate atinge! esti stapanul propriei vieti! Iti faci singur destinul!

| Cezar2009 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

@AlecsR: Ce vorbeşti? Cum să nu existe? Există Dumnezeu, îngeri şi sfinţi, dar există şi diavoli şi uneori se manifestă chiar în forme sensibile. Sunt mii şi mii de cazuri asemănătoare, supranaturale.
Realităţile invizibile şi imateriale nu sunt mai puţin adevărate decât cele vizibile şi materiale. Nu există doar lumea aceasta materială, doar ceea ce se poate observa şi măsura. Sunt foarte multe argumente şi dovezi că există Dumnezeu şi viaţa veşnică de dincolo de moarte (atât argumente raţionale, cât şi foarte multe fapte supranaturale, miracole). Unele dintre acestea sunt redate pe următorul blog foarte interesant:

http://www.cezar-iasi.blogspot.ro
De pe acest blog recomand, în primul rând, articolul cu titlul Argumente şi dovezi ale existenţei lui Dumnezeu şi a vieţii veşnice de dincolo de moarte (articolul cel mai amplu, din partea de jos a blogului). În afară de acesta, blogul conţine: înregistrări video cu miracole, videoclipuri, legături cu numeroase site-uri foarte interesante, posturi TV şi radio on line, cărţi care pot fi citite direct pe internet (fără a necesita descărcare în calculator), articole foarte interesante, etc. Îţi recomand să intri pe blog, să-l studiezi şi să-l trimiţi mai departe, ca să folosească şi altora.

Recomand şi documentarul Minuni Euharistice (subtitrat în română) - Documentar foarte interesant, prezentat chiar de un fost ateu, despre minuni şi mai ales prezenţa reală a Domnului Isus Cristos în Euharistie, confirmată şi de investigaţiile ştiinţifice
https://www.youtube.com/watch?v=6FsZVatSrUw&feature=youtu.be

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Cezar2009):

Cezar, vere...Sunt obosit.Ai argumente bune dupa parerea ta si ar trebui in mod normal sa vin cu argumente cel putin la fel de bune pentru a purta un dialog civilizat.

Eu unul nu cred in nimic ce il are la baza pe dumnezeu, alah, budha si care o mai fii! Cum eu nu incerc sa te conving sa fii ateu, am aceeasi asteptare de la tine in sensul ca nu ar trebui sa incerci sa ma convertesti.

O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Omule,nu stiu si nu imi pasa ce cred alti, dar aceste lucruri chiar exista.Si Dumnezeu exista clar, pentru ca m-a ajutat de multe ori, e clar nu aveam si nu am nicio indoiala.Chestia cu fantome.da exista sunt spirite rele, bune sunt printre noi, exista si oameni care au abilitati mai deosebite, si pot face unele lucruri farmece pentru ati face rau prin puterea celul rau la fel cum preotul face bine cu ajutorul lui Dumnezeu.
Da in mare parte ce ai vazut a fost adevarat.Trebuie doar sa crezi, cu adevarat si sa ii ceri ajutorul lui Dumnezeu, prin credinta adevarata.
Stiu din proprie experienta ca aceste lucruri exista, am avut si eu experiente asemanatoare, e inspaimantator dar daca crezi si te rogi trec.
Multumesc inca odata ca m-ai ajutat sa iau o decizie cu acel led si ps4.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

Răspuns utilizator avertizat
| casian_6565 a răspuns:

Frate eu zic asa sa tina ea post si rugaciune si spunetii la preot sa i mai faca slujbe si festanie si sa se roage si el pentru ea sa mearga duminica la biserica vorbesc serios. Daca nu e prea credincioasa nu e de mirare ca s a intamplat.

| AreYouMine a răspuns:

Am o întrebare, şi nu o zic cu răutate...de unde ştii că acea mătuşă a fermecat-o?