| OctavianDanielMaria a întrebat:

Adam avea nevoie de apa ca sa supravietuiasca? Dar de mancare? Dar de oxigen?

9 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Nu, fiind doar o poveste de adormit copii mici, personajele fictive nu au nevoie de nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ei traiau vesnic: "Să nu mâncaţi din el (pom)..ca să nu muriţi!"
Vesnicia nu este mancare si bautura, de oxigen nu mai spun, dar poate fi recompensata cu asa ceva.
Ex. Iisus dupa ce a înviat, a mancat si a baut împreuna cu ucenicii, nu ca îi era foame, ci pentru placerea deluzorie a papilelor gustative.

Vreau sa mai adaug ca Adam si Eva erau îngeri dar si oameni, precum a fost Iisus dupa ce a înviat în carne si oase.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adam si Eva? Pai ti-am zis, au mancat, dar nu ca le era foame, deoarece erau nemuritori.Hrana lor era o gustare, o gustare economică, foarte gustoasă și foarte rapidă care nu implica înfometarea.
Mai mult decat atat, hrana lor era cele vegetale, nicidecum cele animale.

| EmanuelHEY a răspuns:

Te-ai uitat la prea mult The vampire diaries...

Răspuns utilizator avertizat
| EmanuelHEY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

????