Întrebare recomandată | Buresbista123 a întrebat:

Adoptiile si cresterea copiilor de cuplurile gay cum vi se pare? e ceva care ar trebuie permis in lege, e discriminare ce se intampla acum?---http://www.youtube.com/watch?v=yMLZO-sObzQ
http://www.youtube.com/watch?v=Nahifhpm9-8

45 răspunsuri:
| Buresbista123 explică (pentru dracu14):

Tu ai nevoie de ceva neuroni...ai niste probleme grave de logica

| dracu14 a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu faci altceva decat sa fugi de realitate, uita-te in jur, vezi egalitate? daca tu vezi egalitate intre oameni inseamna ca ai un retard mental, lumea e plina de discriminare, ea mereu a existat si mereu o sa existe.

| Buresbista123 explică (pentru dracu14):

Poate in capul unora o exista ca s mai putin dotati la mansarda, dar in legile care guverneaza o tara n ar trebui sa existe...

| Exilee a răspuns:

O prostie.

| dracu14 a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu,ca tu chiar esti prost, e chiar atat de greu de inteles ca discriminarea niciodata nu va fi eradicata, egalitatea nu poate exista nici macar pe hartie pentru ca statul tot va discrimina un anumit grup de oameni

| Buresbista123 explică (pentru dracu14):

EU cred ca poate ai unele probleme du te la psiholog daca discriminezi oamenii si da cred ca pe viitor statul nu va mai discrimina oamenii indiferent de rasa sex religie sau preferinta sexuala etc

| Igama a răspuns:

Nu sunt de acord cu asta, mi se pare anormal si nefiresc

| ania a răspuns (pentru Nucreeed):

Toți ne-am născut hetero, unii doar se convertesc din diverse motive la a fi diferiți.

| Buresbista123 explică (pentru ania):

-)) nu stiu daca sa rad sau sa plang...

| DiamondEyes a răspuns:

Nu am nimic impotriva.
Si eu vreau sa adopt copii si sper sa am caminul ce mi-l doresc. Tocmai de aceea vreau sa ma mut din tara asta de tot rahatul si sa ma mut undeva unde sper sa am caminul ce-l visez!
Sper ca s-a inteles legatura dintre raspunsul meu si aceasta intrebare.

| DiamondEyes a răspuns:

A. Si apropo, e mai bine ca un copil sa fie tratat intr-un orfelinat fara dragostea de care are nevoie, fara acele raspunsuri la miile de intrebari pe care le are asupra mediului, vietii, cunoasterii? E mai bine asa?
E mai bine sa fie dat afara la 18 ani si sa doarma pe strazi pana i se face mila cuiva de el si-i ofera un adapost sau nici ala...
Scutiti-ma de raspunsurile voastre penibile!

| Exilee a răspuns:

Te pomenesti ca peste 3-4 zeci de ani si persoanele zoofile vor sa ceara drepturi si sa se casatoreasca c-un animal. Un psihiatru cred ca le-ar prinde bine acestor specimene sodomitene.

| Buresbista123 explică (pentru Exilee):

NU stiu ce treaba are una cu alta dar poate pentru tine nu e mare diferenta, intr adevar iti trebuie ceva minte ca sa ti dai seama de unele chestii

NOname
| NOname a răspuns:

Iată că există şi creştini înţelegători şi corecţi, care susţin drepturile omului.
http://i.imgur.com/PCCjjIx.jpg
De apreciat.