| LarisaLarisuţa56666 a întrebat:

Am 18 ani am avut recent un accident rutier maşina eu conduceam a intrat unul care avea viteza în maşina mea am fost aruncata prin parbrizul masini afara dar nu am nimic doar o mica julitura la genunchi. Credeţi ca e un semn de la Dumnezeu?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e niciun semn divin. Asa a fost sa fie dinamica accidentului.
Poate data viitoare porti centura si nu mai ai nevoie de "ajutor" divin

| 1onur a răspuns:

Dumnezeul nu-și lasă nici omul care este in potriva sa fiindcă știe că pe lumea asta Suntem cu toți corupți de cel rău prin multe metode prin multe felul pe care nu avem Habe că există suntem pe o lumea plină și plină de încercări plină de dezamăgiri plină de amăgiri plină de oamenii care le plânge sufletul foarte rău.și le "râde" fața suntem pe lume care Dumnezeu va lua doar pe ce-i aleși de el si ce-i aleși de el pe Lumea asta vor fi ce-i mai loviți cei ma încercați din ori-ce si ori și ce Suntem pe o lume rătăcită într-un haos și dezbin enorm de mare...

| 1onur a răspuns:

Nimeni absolut nimeni nu-i va scăpa lui Dumnezeu fiindcă Dumnezeu nu vrea să ne scape cu niciun risc cu niciun preț și o vedem cu toți când te înșeli in privința lui Dumnezeu cu toți fiindcă l-am subestimat și judecat greșit pe Dumnezeu

| T0Teu a răspuns:

Ce semn sa fie? Eu zic mai degraba ca e o dovada ca te iubeste si ar trebui sa te intorci la El.

| IonelaIasmina a răspuns:

Da, clar este un semn! Dar știi ce semn? Că te iubește, și te vrea mai aproape de el. Du-te mai des pe la biserică, la slujbe, spovedește-te, împărtășește-te. În felul acest, te vei apropia mai mult de El și așa îi și poți mulțumim pentru faptul că ți-a salvat viața.