| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca lenevia/lenea sunt pacate.De ce?

25 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Asta e ca si cum ai spune "Am auzit ca sa omori un om este pacat. De ce?".

| Woodenpints91 a răspuns (pentru shadovv):

De ce e păcat să omori un om?

| shadovv a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pentru ca Dumnezeu a zis asta. El guvernand realitatea are puterea de a creea un sistem moral. Omul nu!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru shadovv):

Iar eu guvernându-mi propria viaţă am dreptul de a mă pişa pe sistemul moral creat de alţii.

| shadovv a răspuns (pentru Woodenpints91):

Desigur! Ai dreptul. Dar tu fiind parte din univers ai si indatorirea de a ajunge in iad. Multa bafta acolo... oricum raiul e plictisitor.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru shadovv):

Nu cred în aşa ceva.

| shadovv a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nici nu trebuie. Involuntar intrii in sistem.

| costis a răspuns:

Pentru ca poti face altceva in timpul ala, sa cauti, sa citesti, sa ajuti...

| ateu123 a răspuns:

Deci rugaciunea e pacat? nu stiam asta http://liber-cugetatorii.blogspot.com/

| EvangelineDS a răspuns:

Pentru ca in loc sa te rogi la big boss si sa faci lucruri bune... lenevesti :/

| Nostradamuss a răspuns:

Cand s-a scris biblia conducatorii vroiau ca oamenii sa munceasca din propria initiativa asa ca au introdus in biblie acest lucru, ca e pacat daca lenevesti.e o chestie mai mult politica.

| AvalohAlyn a răspuns:

Fiindca in timpul in care lenevesti poti sa faci lucruri mult mai folositoare pentru tine, pentru suflet, pentru Dumnezeu. Timpul e dat pentru mantuire iar daca lenevesti pierzi secunde pretioase din cele pentru mantuire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii de stiinta au descoperit ca e pacat sa nu le faci

| BlackFuneral a răspuns:

In biserica orice e un pacat.Si daca asculti rock e un pacat asa ca nu ma mai mira nimicstraight face

| OOOLEOOO a răspuns (pentru BlackFuneral):

Cine ti-a spus tie ca rock`ul e pacat rolling on the floor?

| BlackFuneral a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Aiia de religieeeee.laughing)

| TheLittleReaper a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Biserica boule! daca nu stii nu mai intreba, rock-ul este considerat muzica satanista

| OOOLEOOO a răspuns (pentru TheLittleReaper):

Depinde ce Rock -.- Si te rog sa nu insulti ca nimeni nu ti-a cerut parerea big grin Poate muzica ca a lui Lordi poate fii definita pacatoasa, dar eu nu cred ca nickelback sunt pacatosi.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru BlackFuneral):

Atata timp ce muzica nu vorbeste despre puterea Satan, eu iti zic ca nu e pacatoasa, mie imi place foarte mult Nickelback Limp Bizkit Simple plan si stai linistit ca nu`s pacatoase laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Nickelback nu-s pacatosi, doar ca au vreo 70% din melodii slabe pentru rock.Lordi sunt trupa buna,non-pacatoasa. Aberezi si vorbesti numai prostii. Poate trupele de black si death sa se apropie de ce considerati voi "pacat", dar Lordi sunt o trupa foarte normala, nu sunt "pacatosi" doar ca au masti.

| ZK a răspuns (pentru Dumnezău):

Ma mai ti minte? Sunt vechiul ursobez.happy

| BlackFuneral a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Sa stii că de aia nu mai pot de ce zice aia de religie sau religia in general asa că stau foarte linistităhappy

| shadovv a răspuns (pentru TheLittleReaper):

Stai linistit, mai exista si oameni care stiu ca rock-ul nu e muzica satanista ci doar muzica banala si fara subiecte. Un pop cu chitara.

| TheLittleReaper a răspuns (pentru shadovv):

Scuza-ma ca raspund dupa atat de mult timp, sar tu ce muzica asculti?

| shadovv a răspuns (pentru TheLittleReaper):

Raku, Dub fx, Ctc, Sdst, 2012, techstep, dnb, trip hop...

problem?