Am auzit ca sfârșitul lumii va veni în anul 2060( a spus un popa)
Credeti ce a spus acel popa sau credrti ca e doar o presupunere de a lui?

9 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Spune-i lu popa asta sa mai ia si o gura de aer curat, ca vad ca ii face rau tamaia laughing

| RAY a răspuns:

Newton vb de 2066 parcă, asculta la mine apocalipsa vine când îi pierzi pe cei dragi

| anonimg a răspuns:

Trăim în timpul sfârșitului. Acest timp al sfârșitului lumii a început în anul 1844. Nu știm dacă am ajuns în jumătatea acestui timp al sfârșitului.
Cunoaștem evenimentele, cunoaștem și ordinea lor cronologică, dar nu cunoaștem datele exacte.
În Biblie există profeții cu date exacte, dar acestea s-au încheiat în anul 1844. De atunci nu mai există date exacte.
Dumnezeu a descoperit evenimentele istorice doar poporului Său. Nu avea niciun rost și nicio logică să le descopere acelor oameni sau națiuni care n-au nicio treabă cu Dumnezeu.
Biblia spune: "Dumnezeu nu face nimic fără să descopere taina Sa slujitorilor Săi prooroci." Asta înseamnă că Dumnezeu nu face nimic fără să descopere poporului Său.
Nu trebuie să ne îngrijoreze că nu știm ziua sfârșitului, pentru că nu toți oamenii o vor apuca. Mulți vor trece la odihnă; pentru aceștia totul s-a încheiat. Soarta lor este deja cunoscută de Dumnezeu: dacă au făcut binele vor fi mântuiți la înviere; dar dacă au făcut răul, la înviere vor fi judecați.
De aceea ceea ce contează este ce facem astăzi și care este relația noastră cu Dumnezeu.

| KovacsB a răspuns:

Poate atunci moare popa, si este sfarsitul lumii doar pentru el.

| Mindfulness a răspuns:

Acel popa are nevoie de tratament.

| Robert2526 a răspuns:

La cum merg lucrurile in lume, nu apucam 2060?

| EestiSodalane a răspuns:

Biblia zice extrem de clar că nimeni nu stie ziua si ceasul cand va veni sfarsitul. Asta inseamna ca absolut nineni nu stie si nici nu va stii vreodata.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Nu mai minti si invata sa fii respectuoasa, caci preotul, conform Bibliei (1 Timotei 5:17), trebuie sa se invredniceasca de indoita cinste!

| T0Teu a răspuns:

Spune clar in Biblie ca NIMENI nu stie cand va veni sfarsitul, DECAT TATAL. Nici macar Isus sau ingerii nu stiu, dar stie acel preot, nu?