| UnchiulRamiz a întrebat:

Am citit undeva ca cel mai mare pacat nu e cel trupesc, ci cel sufletesc. La ce face referire? Eu unul nu inteleg sa fiu cinstit

35 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Oare când o învăța iHATEIDIOTS să-și sintetizeze ideile și în loc de nouă răspunsuri să scrie unul, cel mult două?

| Wolf1988 a răspuns:

Dracu stie ce ai citit si ce ai inteles daca nu dai un link.

| Hyperion7 a răspuns:

Adică ura fata de aproapele este cu mult mai gravă decât masturbarea,de exemplu.
Asta pentru că în loc să îți iubești fratele și să trăiești în armonie cu el, tu alegi sa îl izgonești și să îl faci să sufere.
Masturbarea te afectează în mod direct doar pe tine, ura fata de aproapele se poate răspândi și la alții, prin bârfă și instigare la ura, deci e cu mult mai grav.

| Cipi1212 a răspuns:

Unii mai scriu ca să se afle în treabă.

| 1onur a răspuns:

Eu cred ca cel mai mare păcat este să minți în numele lui Dumnezeu și să-i folosești numele lui Dumnezeu că și imagine de om bun și apoi în viața de zi cu zi sa faci lucruri murdare rău de tot să bei sa minți în Numele lui Dumnezeu să mergi în locuri murdare și săi folosești numele lui Dumnezeu ca și acoperire și imagine la propile fapte murdare asta este mai mult decât orice faptă murdară și rea.

Cine face așa să-l vadă Dumnezeu să-l audă Dumnezeu să-l știe Dumnezeu că să-și de-a seama că cu Dumnezeu nu poți face pe sfântul și omul bun că apoi să faci lucruri murdare Amin.